Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

EET bylo odloženo do konce roku, poslanci schválili kompenzační bonus pro s.r.o.

EET bylo odloženo do konce roku, poslanci schválili kompenzační bonus pro s.r.o.
Zdroj: archiv Alena Schillerová
+ Další 4 fotografie
schválení
Epidemie koronaviru omezila mnoho. To se týká i elektronické evidence tržeb, kterou vláda navrhla odložit až do konce roku. Sněmovna tento návrh potvrdila a čeká se jen na vyjádření Senátu. Mikuláš Ferjenčík z Pirátů dokonce navrhl, aby bylo EET odloženo až do stých narozenin premiéra Andreje Babiše. Tedy do roku 2054...

O odložení EET do konce letošního roku začali poslanci jednat už v úterý. "Povinnost evidovat tržby a povinnost umístit informační oznámení tedy začne platit od 1. ledna 2021. Poplatníci budou mít před tímto datem tři měsíc na přípravu zahájení či opětovné zahájení plnění evidenční povinnosti," uvedla ministryně financí Alena Schillerová

EET dusí ekonomiku, míní Munzar

Vojtěch Munzar, poslanec za ODS, ocenil, že byl podán návrh na delší odložení EET. "Co považuji za velmi cenné v té debatě a ve vyjádření paní ministryně k tomuto zákonu za velmi cenné, tak je to takové nepřímé přiznání, že EET je zátěží pro podnikání, a že vlastně ekonomiku dusí," podotkl poslanec.

Návrh opozice

Tomio Okamura uvedl, že jako OSVČ je ve střetu zájmů a chce, aby jim "stát co nejméně házel klacky pod nohy, co nejmenší buzeraci". Návrh Okamury a místopředsedkyně STAN Věry Kovářové, že by se EET mohlo odložit do konce roku 2021, byl zamítnut. Piráta Mikuláše Ferjenčíka napadlo, že by se návrh odložil do 2. září 2054, Andrej Babiš (65) by měl ten den oslavit sté narozeniny. Neuspěl.

Kompenzační bonus pro s.r.o.

Poslanci odsouhlasili, že i menší společnosti s ručením omezeným mají nárok na denní příspěvek v hodnotě 500 korun, který platí pro OSVČ. Stejně jako oni tedy budou moci zažádat o příspěvek od 12. března do 8. června ve výši maximálně 44 500 korun. Žádat mohou společníci v jedno či dvoučlenných s.r.o., nárok mají i vícečlenné, pokud jde o rodinné firmy.

Neprodloužení ošetřovného a ochrana zaměstnanců

Poslankyně Kateřina Valachová navrhla, že by bylo prodlouženo ošetřovné až do konce června. Podle ní by na něj měli mít rodiče nárok, i kdyby své děti do otevřených škol neposlali Ten byl zamítnut. Poslanci však schválili návrh, který má ochránit zaměstnance při platební neschopnosti zaměstnavatele a také návrh zákona o zmírnění dopadů epidemie na sport.

Předpokládá, že Národní sportovní agentura letos rozdělí mimořádné dotace sportovním organizacím. Na náhrady majitelům a provozovatelům sportovišť by tak mohla připadnout miliarda korun z rozpočtové rezervy.

Monika Bagárová dál kojí dvouletou dceru: Nevím, jak přestat!

Související články

Další články

Nejnovější kauzy