Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Z roztomilého teenagera z první SuperStar vyrostl uhrančivý fešák: Záchranáře Tomáše byste dnes nepoznali

Tomáš Krzyžanek před 17 lety a dnes.
Zdroj: Se souhlasem TV Nova a Tomáše Krzyžanka
+ Dalších 7 fotografií
VZPOMÍNKA

Pamatujete? Před sedmnácti lety, dávno předtím, než diváci v první Česko hledá SuperStar poprvé vůbec spatřili Anetu Langerovou, se pomyslnou hvězdou prvních dílů pořadu stal nenápadný chlapec Tomáš Krzyžanek, který získal srdce mnoha fanynek. Dnes někdejší mladík, jenž se v semifinále z legrace označil za záchranáře, vypadá úplně jinak, je z něj rozvedený tatínek pětiletého syna a živí se jako revizní technik. Ale možná ještě bude tím, o čem mluvil v televizi.


Česko hledá SuperStar: Tomáš Krzyžanek učaroval divačky

Psal se rok 2004 a národ ještě netušil, jaká mánie ho během následujících měsíců pohltí. Tehdy se na casting k u nás zatím neznámé pěvecké reality show Česko hledá SuperStar (Pop Idol) přihlásil i obyčejný kluk z jedné vesnice u Třince Tomáš Krzyžanek (tehdy 19).

I když na castingu byla řada mnohem lepších zpěváků, charismatem okouzlil štáb tak, že Nova na něm postavila hned první dva díly a desetitisíce dívek byly z roztomilého klučíka paf.

Postoupil díky „lalala“

Objevil se poprvé hned na konci prvního dílu, když před porotou zanotoval song Zejtra mám od Ready Kirken a Obchodníka s deštěm od Kryštofa. Zatímco šéf poroty Ondřej Hejma byl všemi deseti pro, ostatní (Ondřej Soukup, Gábina Osvaldová a Milan Herman) byli na vážkách, tak dokonce padlo pár tónů z opery a kus písničky Ráj Daniela Hůlky.

Dál ho poslalo až to, když skvěle „zalalal“ jistou melodii, z čehož porotci usoudili, že zpívat opravdu umí, a dostal pozvání do první stovky v divadle.

To se ale diváci dozvěděli až v druhém díle, televize je napínala.

Tomáš postupně prošel až do semifinále, kde ale ve čtvrtém díle nestačil na postupující Petru Páchovou a Petra Poláčka. Ondřej Soukup ho tehdy označil za nejhoršího zpěváka z celé čtyřicítky a kvůli triku s křížem, kvůli kterému vypadal trochu jako záchranář, ho s kolegou Hermanem poslal raději zachraňovat lidi. Možná i proto ani v druhé šanci nezabodoval (na rozdíl od spolubojovnice Šárky Vaňkové), a tak jeho krátká hudební kariéra záhy skončila. Později ještě zkoušel zpívat s partou dalších soutěžících, někteří ho chtěli využít i jako modela a dostával i jiné nevkusné nabídky, které samozřejmě odmítal, tím ale jeho krátká existence v showbyznysu skončila.

Vlastně ne tak úplně. V roce 2005 se úplnou náhodou ocitl na natáčení filmu Kameňák 3 a hned dostal roli v komparzu. Objevuje se na pár vteřin v záběru se zdravotními sestřičkami, hned poté jako rukojmí při přepadení pošty a na konci v publiku fotbalového zápasu, kde balí mladou roztleskávačku.

Co dnes dělá

A co Tomáš Krzyžanek dělá dnes? Z kluka je dnes už velký chlap. Má 36 let, je tři roky rozvedený a žije sám. K smrti rád chodí po horách a hlavně se nemůže ale nabažit otcovství. Má pětiletého syna Filipa, který je smyslem jeho života.

A čím se živí? „Už tři roky pracuji jako revizní technik plynových spotřebičů, předtím jsem jedenáct let dělal v jedné automobilce. Ale uvažuji o tom, že bych šel studovat a pomáhat lidem ve zdravotnictví,“ řekl eXtra.cz muž, který byl šokovaný tím, že v něm náš redaktor na sociální síti poznal zapadlou hvězdičku ze SuperStar. A paradoxní je, že Soukupova slova, ať je raději záchranářem, se možná po letech naplní.

„Docela rád na to vzpomínám. Na tu kritiku už ani ne, už se mi to ani přesně nevybavuje, ale celkově to byla dobrá zkušenost. Přišel jsem tam úplně s nulovými zkušenostmi a postupoval jsem pořád dál. Nechápal jsem to. Bral jsem jako úspěch, že jsem se dostal tak daleko,“ vybavuje si Krzyžanek.

Přihláška do letošní řady

„Kdybych dnes měl možnost, tak bych udělal všechno jinak. Byla tam ode mě tréma, euforie a spousta chyb. Přemýšlel jsem dokonce o přihlášce do letošní řady, ale pak jsem o tom přemítal, jestli bych uspěl v dnešní konkurenci, a nakonec jsem od toho radši upustil,“ přiznává Tomáš, jehož rodiče před 17 lety nestíhali vyřizovat telefonáty okouzlených fanynek.

Krzyžanek se výrazně změnil vizuálně. Jinak je ale prý stejný. „Byl jsem už tehdy optimista a rád se smál, to mi zůstalo doteď. Podle mě jsem pořád takový jako v devatenácti,“ dodal usměvavý technik, který baví svých pár set fanoušků na Instagramu nebo TikToku.

Související články

Další články