Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Volby a celebrity: Obrana i znechucení Babišem a nedůvěra. Co říkají Marek Ztracený, Dalibor Janda a další

Dostane ČR po volbách nové koště, které dobře mete?
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
ANKETA

Volby už jsou za námi, nyní zbývá sečíst všechny hlasy a bude jasno o naší budoucnosti pro další čtyři roky. Co eXtra.cz řekly celebrity, koho volily a jak vidí budoucnost České republiky?

Marek Ztracený, zpěvák

„Politiku prožívám, ale nemám důvod o ní veřejně komunikovat. Řeším to se svým okolím. Nedovedu si představit, že bych někomu radil nebo nabízel, koho má volit. Z jakého titulu? Neznám problémy lidí třeba na Ostravsku. Jsem kluk ze Šumavy a máme jiné starosti než v jiných krajích.

U voleb jsem ale byl.

A co se týče budoucnosti, možná jsem v téhle době trošku divný, ale tu sklenici vidím ne poloprázdnou, spíš poloplnou. Není tu všechno úplně špatně. Česká republika je docela fajn místo na žití, i když bych se nezlobil, kdyby ji nějací lidé, kteří tam jsou, neřídili. Ale na druhou stranu: když má člověk tendence někoho shazovat, tak by měl říct i to, koho jiného. V tom může být problém.“

Jiří Krampol, herec

„Volil jsem, ale nechce se mi říct koho. Obávám se, aby nevyhráli lidé Petra Fialy. Ti vždycky něco naslibují a nikdy to nesplnili. Moc tomu sice nerozumím, ale nakonec nevěřím nikomu. Furt jenom kecy a kde nic, tu nic.

Ivo Šmoldas, komentátor, bavič, překladatel, básník

„Volit jsem byl hned ve dvě odpoledne v pátek. Byly jen dvě možnosti, co tam člověk mohl dát, aniž by si pak hodil mašli. Myslím tím koalice.

A jaká nás čeká budoucnost? Kdybych měl uvažovat věcně, střízlivě a logicky, platí základní premisa, že není jediného důvodu, aby cokoli dopadlo dobře. Pak už jsou jenom přání a tužby. Sem tam se děje i zázrak. I na ten může dojít, ale je to v podstatě jen omyl.“

Dalibor Janda, zpěvák

„Byli jsme volit. Podle mě by to měla být občanská povinnost. Když lidé nadávají a přitom říkají, že volit nebyli, tak to nechápu. Jeden hlas možná nic neovlivní, ale když si to samé řeknou statisíce lidí, tak to už může ovlivnit výsledky.

A jaká nás čeká budoucnost? Je docela jedno, koho si tady zvolíme. Máme celosvětový problém s kapitalismem a globalizací. Nikdo nehne s nadnárodními firmami. Svým způsobem už probíhá i třetí světová válka, i když ekonomická. To se týká čipů, plynu a podobně.

Měl jsem tři tipy na volbu, ale jako důchodce jsem si všiml, kolik nám Alena Schillerová přidala. Přemýšlím, jestli by mi to dali ti noví. Sice mě živí spíš muzika, ale každý zvažuje, co vláda přináší jemu samotnému.

Poukazovat v dnešní době na nějakou morálku? Všichni jsou stejní. Mě už nezajímají ani ty pseudokauzy premiéra Andreje Babiše. Připadá mi, jako by mu Češi záviděli jeho peníze. Otázka je, jestli není lepší ho mít na očích s vědomím, že je takový, jaký je.“

Andrea Pomeje, dýdžejka

„Byla jsem volit v pátek. Musela jsem jít. Největší pokrytectví je ignorovat volby a pak se divit, když člověku vadí kroky vlády.

Hodně jsem to řešila na sociálních sítích a spousta lidí si mě díky tomu odebralo z přátel.

Volební programy znám, ale slíbit se dá kdeco, tak jsem se s rozhodnutím řídila předvolebními debatami. Tam se nejvíc ukázaly charaktery a způsoby vystupování. Nakonec mě přesvědčila koalice Spolu.

O Andreji Babišovi jsem samozřejmě ani chvíli nepřemýšlela. Je to sice strašné říct, ale pro mě by byli přijatelnější i komunisté než ANO. Pokud jsme chtěli nějakou změnu, tak bylo lepší to hodit komukoli z opozice.

Ten člověk nedokázal odpovědět na jedinou otázku, jen útočil na ostatní. Jen blázen by podle mě chtěl, aby takový člověk vedl stát.

Související články

Další články