Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Srdce nehasnou? Umíráček, nelíbí se mi a nezpívám to, říká imitátor Karla Gotta. Po jeho smrti vydělal balík

Zdroj: Se souhlasem Kamila Emanuela Gotta
+ Další fotografie
KRITIKA

Kamil Emanuel Gott (60), zpěvák, který se bez dvou let už 30 roků živí jako i samotným Mistrem posvěcený imitátor Karla Gotta (†80), je sice smutný odchodem národního pokladu, ale jemu osobně to přineslo spoustu výhod. „Kšeftů je mnohem víc,“ řekl eXtra.cz.

Žně po smrti Karla Gotta

Od chvíle, kdy odešel všemi obdivovaný Karel Gott, ten, který ho umí skvěle napodobit, Kamil Emanuel Gott, neví, kam dřív skočit.

„I když je to blbé říkat, ale zájem o má vystoupení se po smrti Karla Gotta stoprocentně zvýšil. Kšeftů je daleko víc. Ale těžko se určuje, protože skoro celou dobu je tu koronavir. Teď je to uvolněnější, tak je toho teď hodně,“ řekl eXtra.cz otevřeně.

„Posluchači chtějí stále klasiky, Lady Karneval, Být stále mlád a další jeho pecky. Písničku Srdce nehasnou ale určitě nezpívám. Ten song se mi nelíbí, na rovinu vám řeknu, že mi připadá jako umíráček. Ani bych neměl s kým to zpívat,“ říká bez obalu Kamil.

Kolik stojí

Imitátora Karla Gotta začal dělat v roce 1993 a zajímavé je, že po celou dobu žádá za vystoupení zhruba tak stejně.

„Kromě prvních pár koncertů, které byly za deset tisíc, od té doby jezdím stále za patnáct až dvacet tisíc. Záleží na velikosti akce a podobně. Ale třeba pro handicapované a podobně vystupuji i zadarmo,“ přiznává.

Šok

Má za sebou i zážitek, po kterém nevěděl, jestli být víc šokovaný, nebo potěšený.

„Diváci jsou vynikající. Dokonce teď jsem zpíval na Moravě a přišel ke mně pán a říkal mi, že jim Gott nechybí, když mají mě. Připadalo mi to trošku blbý a násilný, ale chápu, že to mělo být ocenění mé práce,“ tvrdí muž, jemuž byl Karel Gott velkým vzorem. A Mistr jej několikrát pochválil jako skvělého showmana.

Karel Gott mu složil poklonu

Je jeden velký rozdíl mezi oběma zpěváky: zatímco Gott měl hlas položený vysoko, ten Kamila Emanuela Gotta duní tak, že se třesou okna.

„Mám basy i vejšky, takže trefit Gotta problém nemám. Můžu mluvit i nahoře, jako mluvil i on, sám ho mám ale dole. Karel Gott mi k tomu říkal: ‚Ty výšky vám nezávidím, ty mám taky, ale ty hloubky, to je devíza,‘“ vzpomíná s láskou umělec.

„Setkávali jsme se hodně. Dokonce jsme spolu natáčeli pro ruskou MTV. Ale těch příležitostí vidět se byla spousta,“ dodal.

Související články

Další články