Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Přítel Moniky Bagárové tvrdě o českém státu: Slova Makhmuda Muradova si vláda za rámeček nedá

Makhmud Muradov opět v UFC zazářil.
Zdroj: Se souhlasem Makhmuda Muradova
+ Další 4 fotografie
ROZHOŘČENÍ

Když Makhmud Muradov (31), zápasník uzbeckého původu žijící v Česku, vyhrál zápas v prestižní soutěži UFC, donedávna hrdě nesl českou vlajku. To už ale neplatí. Odmítá podporovat stát, který na něj zvysoka kašle. Co o tom řekl eXtra.cz?

Makhmud Muradov: Česko mě nerespektuje

„Občanství nemám, ani ho nechci, ale přechodný ani trvalý pobyt taky nemám. Pořád na oboje čekám. Už jsem se kvůli tomu rozhodl, že českou vlajku nad hlavu po vítězství prostě zvedat nebudu, a to platí. Nebudu reprezentovat stát, který mě nerespektuje,“ řekl eXtra.cz nekompromisně naštvaný MMA bojovník.

„Někteří lidé mi po mém oznámení psali, že zapomínám, co pro mě Česko udělalo. Ale co mi ve skutečnosti dalo? Potkal jsem tu lidi, které mám rád nebo miluju, to ale přece zůstává. Těm taky po zápase poděkuju. Ale přímo stát pro mě neudělal vůbec nic. V Uzbekistánu si mě váží, stát vše s papíry, co je třeba, zařídí, v Česku ne,“ ukazuje bojovník Makhmud Muradov rozdíly mezi naší zemí a svou domovinou.

Na pojištěních odvedl půl milionu korun

„Teď jsem zase platil sociální a zdravotní pojištění asi půl milionu korun, daním tu peníze, a oni nejsou schopni dát ani přechodný, ani trvalý pobyt? A to tu mám narozenou dceru,“ kroutí hlavou nespokojeně přítel Moniky Bagárové.

Pravidelně musí chodit na cizineckou policii.

„Každé tři měsíce tam musím jet žádat o vízum. Když přijedu v osm hodin ráno, čekám tam minimálně do dvanácti. Když se tam ptám, proč pořád ještě nemám papíry, tak mi jen stále opakují, ať čekám. Tohle nechápu,“ dodal zklamaně Makhmud Muradov.

Podmínky udělení trvalého pobytu

Trvalý pobyt se dle stránek ministerstva vnitra vyřizuje do šedesáti dnů od vydání žádosti. Přechodný pobyt se povoluje jen občanům EU. Cizinci z jiných států místo toho mohou požádat o dlouhodobý pobyt. Ministerstvo může žádost zamítnout z různých důvodů, například když je cizinec veden v evidenci nežádoucích osob, pokud v žádosti neuvede pravdivé údaje, jestliže má záznam v Rejstříku trestů a z mnoha dalších příčin. Řízení je ale přísné a složité, má mnoho různých kliček a záludností. Ne každý cizinec odchází s uspokojivým vyřízením žádosti.

Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy