Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Příběh české tiktokerky se zničenou psychikou dojímá: Videa Adéle zachraňují život

Shopaholicadel TikTok pomáhá přežít.
Zdroj: Se souhlasem Shopaholicadel
POMOC

Spousta lidí nechápavě kroutí hlavou, co mají „děti“ na platformě TikTok, která získala obrovskou popularitu kvůli párvteřinovým videím často s parodiemi zpěvu. Dívka (27), která si říká Shopaholicadel, ale sdílí legrácky s úplně cizími lidmi hlavně kvůli pudu sebezáchovy.

Shopaholicadel TikTok pomáhá přežít

Spousta lidí si myslí, že mladí se na sociální platformu TikTok připojují z touhy po slávě, uznání a hlavně penězích. Existují ale případy, jejichž motivací je doslova přežití.

Adéla trpěla neepileptickými záchvaty a také má podle ní velmi špatné vztahy s rodinou, následkem čehož má mít dle svého názoru velmi pochroumanou psychiku. Na TikToku se objevila v rámci jakési vlastní terapie.

Kdybych neměla možnost se takhle pravidelně realizovat, bojím se, že by to se mnou nemuselo dopadnout dobře. Na sebevraždu jsem zatím vždy jen myslela a o nic se nepokoušela, ale stejně si vážně myslím, že být tiktokerkou mi v podstatě zachraňuje život,“ řekla eXtra.cz Adéla.

Ta už má účet na platformě podruhé, původní musela zrušit kvůli bývalému příteli, který jí prý vše zakazoval. A rodina údajně také. „Řekli mi, že si nepřejí, abych něco takového dělala, že jim tím dělám ostudu. Ale že by se mě matka zeptala, co mě na tom baví, co bych chtěla dělat, jak se mám, to ne. Tak už jsem s nimi půl roku nemluvila,“ vypráví dívka.

Bipolární porucha

Adélka říká ,že lékaři u ní objevili bipolární poruchu, takže nikdy neví, jakou náladu bude mít. Pravidelně pak prý mívá jakési psychické záchvaty.

„Ty se projevují už od rána, když vstanu. Můj poslední přítel je poznal a klidil se mi pak raději z cesty. Myslím si, že to úzce souvisí s tím, že celý můj život naši úplně ve všem upřednostňovali mou sestru. Já jako bych byla vzduch. Silně se to na mně podepsalo. Jen když bavím lidi na TikToku, tak zapomenu na to, co mě celoživotně trápí,“ dodala pro eXtra.cz Shopaholicadel.

Trpěla i záchvaty podobnými epileptickým, akorát trvaly podstatně déle. S těmi jí nyní naštěstí pomáhají medikamenty.

Po vydání článku se redakci eXtra.cz ozvala sestra Adély, která její slova rozporuje s tím, že ji i s matkou ranila. Nepovažuje je za pravdivá. Podle ní to byla naopak právě ona, kdo stál celé dětství stranou, prý kvůli podstatně náročnější péči o sestru. Tiktokerka si však stojí za svým, že uvedla jen pravdu. Snad si ale vše vyříkají a vztahy v rodině se napraví.

Veronica Biasiol o Survivoru: Těžké to je pro obě strany, po Báře se mi stýská už teď, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy