Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Odešel herecký záporák Vladimír Marek (†69): Před smrtí ochrnul, muž jeho života mu umřel v náručí

Zdroj: Se souhlasem České televize
+ Další fotografie
VZPOMÍNKA

Zjev zesnulého herce Vladimíra Marka (†69) předurčil k především záporným rolím, v soukromí to byl ale laskavý a hodný chlap. Odcházení z tohoto světa, v němž se musel smířit i s bolestnou ztrátou své životní lásky, mu komplikovalo například ochrnutí.

Vladimír Marek byl nedoceněný

Charismatický Vladimír Marek si například zahrál dvojroli mafiánského bosse Pexesa a jeho zlého bratra z USA ve filmu Perníková věž (2002), v němž měl jednu z dvou hlavních rolí i tehdy mladičký herec Radek Kuchař.

„Byla to ale spíš komediální role. My se od té doby znali, vídali a bavili. Připadalo mi, že je nespravedlivě nedoceněný. Typově se skvěle hodil na různé gaunery, ale kdykoli se někde objevil v malé roličce, tak to rozsvítil. Stejně to bylo ve Svatbě upírů s Ivetou Bartošovou a Rudolfem Hrušínským nejmladším,“ vzpomíná pro eXtra.cz Radek Kuchař.

Před smrtí ochrnul

„Původně byl loutkohercem a možná také proto pak hrál tak skvěle i tělem. Byl to hodně dobrý herec. Uplynulých pár let už byl ale zalezlý doma a nikam nechodil. V poslední době měl i něco s rukou, byla nějak ochrnutá, co mi psal. Komunikovali jsme spolu před pár měsíci na Facebooku, odpovídal, že už mu psaní moc nejde, vynechávala se mu písmena a podobně,“ vzpomíná herec na staršího kolegu.

„Znal jsem jeho osud, byl docela těžký. Před lety mu například na AIDS zemřel v náručí jeho přítel. Tak už jsou zase spolu a Vláďa už má konečně klid,“ povzdychl si.

„Byl to strašně srdečný a milý člověk. Nebyl hajzl, nikomu neubližoval. Je ho moc škoda. Umíral už posledních několik let, už na smrt vlastně čekal. Sešel, natekl, už to nebyl celkově on. Ale vůbec si nestěžoval. Teď už je mu líp,“ věří Radek Kuchař.

Související články

Další články