Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 tragédie v Mostě Clash of the Stars 5

Martin Kocián zrovna nebere drogy a chce se vrátit do Lunetiku: Nikdy, zní odmítnutí

Vašek Jelínek, Martin Kocián, David Škach a Aleš Lehký z Luneticu.
Zdroj: Profimedia
+ Dalších 5 fotografií
ODMÍTNUTÍ

Martin Kocián (44) je padlá ikona z chlapecké skupiny Lunetic. Kdysi jeho tvář zdobila dětské pokojíčky mnoha slečen, neunesl ale někdejší obrovskou slávu, začal brát drogy a hrát automaty. A průšvihářem zůstal dál. Před necelými dvěma lety dostal další vyhazov z kapely, nyní je prý ale čistý a snaží se znovu dostat zpět. „Za mě rozhodně ne,“ trvá si na svém jeho exkolega z bandu Aleš Lehký.

Jak Martin Kocián skončil v Lunetiku

Na podzim roku 2019 bouřlivák Martin Kocián bez omluvy nedorazil na vystoupení, a protože s ním zbývající tři členové boybandu Lunetic měli domluvu, že jak začne být nespolehlivý, okamžitě končí, vyrazili s ním nekompromisně dveře.

Problémový exčlen uskupení pak zbývající trojku ještě hanil s tím, že dostával málo peněz a že se k němu chovali ošklivě. Nyní ale přiznává, že důvod neúčasti na koncertu byl takový, jaký by většina lidí předpokládala.

„Kluci byli hodně naštvaní a nedivím se. Nepřijel jsem, protože jsem byl sjetý a nechtěl, aby mě lidi viděli v tomhle stavu,“ přiznal Blesku nyní, údajně po čtyřměsíční abstinenci.

V současnosti pracuje jako instalatér a topenář v Praze a za každou cenu se chce vrátit do party, která mu před 23 lety změnila život.

„Kluci, vezměte mě nazpátek! Do kapely patřím,“ vzkázal bývalým kolegům s tím, že mu diagnostikovali i poruchu ADHD, která způsobuje problémy s pozorností spolu s hyperaktivitou.

Aleš Lehký: O Kociána už nemám zájem

Jenže minimálně Kociánův někdejší souputník Aleš Lehký je zcela zásadně proti.

„My se o tom s kluky ještě nebavili, protože nás společná zkouška po přestávce teprve čeká, ale myslím si, že jsou snad všichni zajedno. Já měl Martina za nejlepšího kámoše. Vždycky se mi vrátil do života, přeoral mi ho, odešel a já se s tím pak nějaký čas srovnával. A to už nechci znovu zažít. Mám rodinu a úplně jiné starosti,“ odmítá další z mnoha comebacků Kociána jeho bývalý parťák.

„Lidsky ani profesně už nemám sílu znovu přesvědčovat pořadatele o tom, že tentokrát je možná v pořádku. Byl to šikovný, hodný kluk, ale má v sobě démony. A člověka, který má takové potíže přes dvacet let, nepředěláte za pár měsíců. Nevěřím tomu,“ myslí si Lehký.

„Mám čisté svědomí. Nevykašlali jsme se na něj okamžitě po jeho prvním průšvihu. S Martinem jsme to zkusili hned několikrát. Dostal spoustu šancí, ale ničeho nevyužil. Naposledy nás podělal u pořadatelů a nakonec nás veřejně dehonestoval. Udělal z nás hajzly, kteří na něj byli zlí. A na to už znovu nemám,“ říká napřímo muž, který se už řadu let objevuje jako moderátor Snídaně s Novou.

Žádná omluva

„Před pár měsíci mi zavolal a říkal, že je v Praze, má práci a byt a že přijede. Ani nezačal omluvou. Jako by se nic nestalo a jako bychom spolu naposledy klábosili týden předtím. Přeju mu dobrý život, ale vůbec s ním nechci být v kontaktu. Nemám zájem,“ prohlašuje Lehký nekompromisně.

Navíc zbylá trojice si ověřila, že i bez Kociána Lunetic dál šlape. „Je klid, nikdo z nás není ve stresu, co Martin zase vyvede a jestli se vůbec ukáže. Lidi nás přijali i bez něj a taky zájem pořadatelů je stálý,“ dodal pro eXtra.cz Aleš.

Vašek Jelínek by odpustil

Drobné zastání by možná našel u kapelníka Vaška Jelínka.

„Párkrát jsme si s Martinem psali. Vím, že Aleš je v tomhle nekompromisní. Šancí už bylo opravdu dost. Ale zase si říkám, že když ten člověk bojuje a kdyby byl v pohodě, kdyby mě o tom přesvědčil, tak jsem v tomhle benevolentnější. Asi bych nebyl úplně proti. Uvidíme,“ prozradil eXtra.cz smířlivě Jelínek.

Jenže kývnout by museli všichni tři (i poslední do party David Škach), jinak by to nemělo cenu a zapříčinit rozpad fungující party kvůli návratu nespolehlivého exčlena není asi úplně to nejlepší řešení. Proto to momentálně vypadá, že nový návrat Martina Kociána do Lunetiku se už konat nebude…

Související články

Další články