Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Když tančí neplatiči: Zdeněk Godla ze StarDance České televizi už léta ostudně dluží peníze

Tenistka Hlaváčková a herec Godla budou tančit ve StarDance.
Zdroj: foto Martin Procházka / eXtra.cz
+ Další fotografie
GLOSA

To zavání pořádnou ostudou. Hvězdou jedenácté řady taneční reality show StarDance se stal mimo jiné i Zdeněk Godla (35) čili František ze seriálu Most!. Je s podivem, že veřejnoprávní médium jako placeného hosta vzala člověka, který jí přitom už léta dluží. Jak si to mají vyložit poctiví koncesionáři, kteří se za své peníze budou dívat na neplatiče?

Zdeněk Godla má u ČT dluh

Zdeněk Godla se do StarDance zjevně dostal kvůli dělání zábavy. Těžko ale říci, jestli některým televizním divákům nezhořkne úsměv na rtech po zjištění, že herec dostal nabídku na účast v dosud prestižní soutěži přesto, že České televizi dluží peníze.

Doposud se soutěž honosila pověstí nefalšované noblesy, ale ta nyní dostává trochu na frak.

Dluží už 7 let

Veřejnoprávní stanice má u Godly pohledávku ve výši 11 002,92 Kč, která dle údajů z insolvenčního řízení herce vznikla kvůli neplacení koncesionářských poplatků. Kvůli dluhu instituce získala už v roce 2014 dva vymahatelné elektronické platební rozkazy.

S vydobytím svých peněz však nebyla úspěšná. V roce 2018 dala neplatiči roli v seriálu Most!, jistojistě ne zadarmo, a osm měsíců po úspěšné televizní premiéře série se přihlásila se stále platnými pohledávkami i do insolvenčního řízení. Zdeněk Godla totiž s ženou požádal o úpadek. ČT je nyní osmá v pořadí ze čtyřiceti zčásti uspokojovaných dluhů.

Morální vzor hodný následování?

Pokud by tedy někdo čekal, že Česká televize ke spolupráci k jednomu z nejsledovanějších pořadů své historie přibírá morální vzory hodné následování televizními diváky, v tomhle případě to jistě nebude pravda.

Proti Godlovi bylo vedeno devatenáct exekucí v hodnotě, která se bez soudních rozhodnutí nedá ani spočítat. Mohlo jít i s úroky a příslušenstvím klidně o tři miliony. Do insolvence ale věřitelé přihlásili pohledávky za milion a půl Kč.

ČT platí sama sobě

Kdo a proč o tom rozhodl, že někdo, kdo působí a chová se jako „notorický neplatič“, bude placený z koncesionářských peněz, na které proti platnému zákonu nepřispěl, a kdo po něm přijde příště? Nějaké silnější „kafe“? Propuštěný vrah? To nemá televize kodex, který by účast takových lidí v jejích pořadech zakazoval?

Godla má po dobu insolvenčního řízení měsíčně platit 41 479 korun. Nabídka od veřejnoprávního média se jistě hodila, zvlášť když televize de facto zčásti bude platit i sama sobě…

Dluží i Švýcarům

Do insolvence se přihlásili exekutoři, jistá švýcarská firma, další z Malty, advokát, úřad práce (kvůli pobírání neoprávněných sociálních dávek dostal Godla podmínku), mobilní operátoři, celní úřad, klasické nebo zdravotní pojišťovny. Jedné před vyhlášením úpadku dlužil téměř 430 tisíc korun, druhé 108 tisíc. Jistý dodavatel energií doufá, že dostane aspoň část ze své čtyřsettisícové pohledávky, zatímco u dalšího šlo „jen“ 41 tisíc. Zdeněk Godla zkrátka nebyl žádný troškař.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy