Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

František Nedvěd pár let před smrtí zachránil syna: Dokonalá kopie táty se pokusila o sebevraždu, skončila na psychiatrii

Zdroj: Showpix, Profimedia.cz
+ Dalších 7 fotografií
OSUD

Nedávno zesnulý folkový zpěvák František Nedvěd (†73) s manželkou vychovali dva syny, Frantu (47) a o tři roky mladšího Vojtu. A s prvním z nich si hodně užili. Muž, který jako by tátovi z oka vypadl, trpěl vážnými psychickými problémy, jež ho opakovaně dostaly až do rukou psychiatrů.

František Nedvěd mladší: Skončil na psychiatrii

František Nedvěd měl komplikované vztahy s bratrem Janem, potíže ho ale čekaly i doma. František Nedvěd mladší totiž léta bojuje se svou psychikou, která je velice křehká. V roce 2014 se dostal na psychiatrii na pražském Karlově náměstí a podle svých vlastních slov to bylo opakovaně.

Dlouhodobě měl psychické potíže, které neřešil ani přes naléhání matky. Nakonec to ale vyústilo v to, že si sáhl na život.

Za vše mohla láska

Měl jsem tenkrát rodinné a finanční problémy a najednou se vše sesypalo jako domek z karet, tak jsem vzal nůž a pořezal jsem se. Člověk najednou přestane normálně fungovat,“ řekl Šípu František Nedvěd mladší.

„Měl nějaké trable s děvčaty, a tak se to na něj trochu sesypalo, ale stojíme plně při něm a celá rodina ho podporuje,“ vzkazoval tehdy v Blesku jeho slavný táta.

„Tehdy jsem zavolal bývalé přítelkyni, která přijela společně se záchrankou a policií, a pak jsem si pobyl čtrnáct dní na Karláku. Tam jsem ležel mezi schizofreniky, feťáky a bezdomovci na malém pokoji pro deset lidí, kde jsme byli hlídaní. Prošel jsem si tvrdým režimem a hlavně jsem si uvědomil spoustu věcí a začal jsem docházet na léčení. Rodiče mě finančně podrželi, srovnal jsem si život v hlavě, našel si práci a teď už jsem v pořádku,“ tvrdil František mladší.

S hlubokým zármutkem a těžkým srdcem oznamujeme že nás dnes ve večerních hodinách na vždy opustil náš milovaný táta František Nedvěd 🖤🖤🖤

Zveřejnil(a) František Nedvěd dne Neděle 18. července 2021

Opakovaná léčba

Léčba se musela opakovat, na psychiatrii si ale prý vždy uvědomil, že jsou na tom lidé ještě mnohem hůř než on, a našel tak důvod bojovat.

Frantův věčný sen bylo znovu hrát před lidmi s tátou. Tohoto privilegia se mu sice kdysi dostalo, ale později už moc ne. Populární otec totiž dával přednost mladšímu Vojtovi, se kterým nehrozily problémy.

„Je trošku jiný, nemá rád, když ho někdo ovládá a musí někoho poslouchat. Oba kluci začínali spolu v kapele Příbuzní. Jenže Fanda bohužel nebyl tolerantní k ostatním. Hledal se a nemohl se usadit. Ale teď už je to dobrý. Je to výtečný muzikant. Má vlastní pořady, vozí si aparaturu, má nahrané základy. Sám si zpívá a hraje a mně se docela líbí, jak to dělá,“ svěřil se v Nedělním Aha! František Nedvěd.

Proč s ním táta nechtěl veřejně hrát

„Většinou jsme spolu hráli jenom na chatě. I když jednou, ale na to nerad vzpomínám, vystupoval v Brně a pozval si mě jako hosta. A tak ho to dojalo, že utekl z pódia! Říkal jsem mu: To přece nemůžeš! Ale on je takový dojímavý,“ prozradil o starším synovi.

„Já to mám od dětství. Byl jsem vždycky ubrečený dítě. To se prostě ráno probudím, mám tady (rukou si sáhne na hrudník) sevřeno, přijde úzkost a vím, že je to v háji. Dlouho jsem ale pomoc odmítal,“ prozradil před lety v pořadu Barrandovská Sedmička Franta Nedvěd junior, kterého si lidé často pletli s otcem.

I s Vojtou byly potíže

Nedávno zesnulý zpěvák se ale musel srovnat i s Vojtou.

„Byly doby, kdy jsem ho musel trochu usměrňovat, ale naštěstí brzo dospěl. Dneska už máme mezi sebou vzájemnou toleranci a myslím, že nám to jde,“ chlubil se v Nedělním Aha! nakonec velmi hrdý táta dvou dětí i pyšný dědeček několika vnoučat.

Související články

Další články