Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Clash of the Stars 8 Filmový festival Karlovy Vary 2024

Dan Nekonečný by oslavil 55 let: Ve zlaté urně s lesem čeká na zlatý hrob vedle Gotta

Urna s ostatky Dana Nekonečného.
Zdroj: Se souhlasem Zuzany Kardové
Předchozí Další
+ Dalších 12 fotografií
VÝROČÍ

Už je to 27 měsíců od chvíle, kdy naposledy vydechl král rrrrrrrrrrrrrrozkoše Dan Nekonečný. Milovník třpytek a žluté by v úterý 29. června 2021 oslavil 55 let, zemřel ale předčasně na následky infarktu a neléčeného vysokého krevního tlaku. V den, na který připadaly jeho narozeniny, měly být zpěvákovy ostatky uloženy do zlatého hrobu vedle Evy Pilarové a Karla Gotta. Zatím to však není možné.

Zlatá urna s lesem

„Dana mám zatím ve zlaté urně doma. Chtěla jsem na jeho narozeniny uspořádat církevní obřad a uložení do hrobu se zlatým náhrobkem, který jsem mu nechala vyrobit, ale zatím se to nepodařilo,“ řekla eXtra.cz umělcova životní láska Zuzana Kardová, která svému expartnerovi na urnu nalepila i kus lesa, v němž se cítil nejlíp.

„Nejdříve se zdržela příprava zlatého náhrobku a navíc také pan farář, který k obřadu ochotně svolil, má v tomhle termínu dovolenou. Chtěl ji kvůli nám přerušit a na otočku přijet, ale aby jel kvůli nám tam a zpátky přes čtyři sta kilometrů, to jsem mu nemohla udělat Takže jsme to nakonec museli odložit. Danečkovi už to vadit nebude, stejně to děláme my živí hlavně pro sebe,“ myslí si Kardová s tím, že uložení do hrobu se posune zhruba o 14 dní.

Úmrtí

Samozvaný velvyslanec ministerstva rozkoše, milovník žluté barvy, papírových konfet a třpytek, zpěvák a showman Dan Nekonečný (†52), zemřel 23. března 2019 na následky infarktu. ¨

Jeho tělo našel o tři dny později majitel pronajatého domu v Praze v Řeporyjích. Pohřeb Dana Nekonečného plný ohňů, třpytek a žluté pak uchvátil celou republiku.

Po úmrtí umělce proběhly rovnou dvě pitvy. Druhá potvrdila původně diagnostikovaný infarkt, přidala ale další podrobnosti.

„Navíc měl neléčený krevní tlak. Na něj beru také prášky a tohle jen bohužel ukazuje, že je třeba si na to dávat pozor a zbytečně to nezanedbávat,“ vysvětlovala před dvěma lety Kardová.

GLOSA: Mikýřova úžasná pouť Survivorem. Mikyska vyhrál právem, ale pomohla mu zbabělost a krátkozrakost soupeřů

Související články

Další články

Nejnovější kauzy