Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Další konkurence Netflixu mluví česky: Amazon Prime Video je za hubičku a má výborné seriály

Amazon Prime Video dostal české rozhraní.
Zdroj: Se souhlasem Amazon Prime Video
+ Další 2 fotografie
NOVINKA

Do Česka v úterý vtrhla počeštěná verze streamovací služby Amazon Prime Video, což je mladší a o dost menší „bratříček“ Netflixu. Má u nás zatím mnohem menší katalog, ale diváci se shodují na tom, že je na něm podstatně méně odpadu.

Amazon Prime Video: Kolik stojí

Amazon Prime Video je jednou ze služeb miliardáře Jeffa Bezose a v Česku se momentálně nabízí kvůli startu počeštění jen za 79 korun. Platit se dá jen v Česku vydanou kartou. K dispozici jsou aplikace pro mobily nebo pro řadu značek televizí či herních konzolí. Česká podpora (chat, e-mail) má začít fungovat na podzim.

Za tuto dočasnou cenu (později se prý zvýší na 159 Kč) je možné na účtu s až 6 profily pro jednotlivé členy domácnosti sledovat až tři „vysílání najednou“, nebo maximálně dvě sledování toho samého pořadu.

Česká lokalizace

„Momentálně služba obsahuje 79 filmů a seriálů s dabingem a tři sta titulů s titulky. Poslední dobou nové lokalizace přibývají i několikrát denně. Nevýhodou je, že některé seriály mají češtinu už řadu týdnů rozdělanou, ale zatím není dokončená,“ řekl eXtra.cz Josef Malinský, správce fanouškovské skupiny Amazon Prime Video tipy CZ/SK, která má i podrobné a aktuální seznamy obsahu s titulky či dabingem. A to je výhoda, protože seznamy na ČSFD nebo na Filmtoro jsou neúplné.

Podle informací správce skupiny má být kompletní katalog služby do konce roku s českými titulky, originální pořady služby (Amazon Original) mají všechny získat i dabing.

Výhody a hity

Proti Netflixu má služba obrovskou výhodu v tom, že tam na vyložený odpad narazíte opravdu jen sporadicky. Velmi oceňovaná je i funkce X-Ray, kdy si můžete zastavit přehrávaný seriál a v menu pak uvidíte, kdo je zrovna z herců na scéně, jaká písnička hraje a další zajímavosti,“ upozorňuje.

Amazon má řadu seriálových hitů. Asi největším je The Boys (Banda), velmi drastické i zábavné dílo o komiksových antihrdinech, oceňované jsou i opět superhrdinové v The Tick (Klišťák), sci-fi Expanse, dobový seriál Úžasná paní Maiselová nebo hudební komediální drama o symfonickém orchestru Mozart v džungli. Fanoušci Top Gearu oceňují jeho morálního nástupce The Grand Tour nebo nový hit Amazonu Clarksonova farma, který, jak už název napovídá, je o farmaření moderátora Jeremyho Clarksona.

Brzy na službě přistanou také stovky filmů od studia MGM, které Amazon koupil. Jde například o Jamese Bonda, Hvězdnou bránu, Robocopa a stovky dalších známých značek. Snad ke všem mají vzniknout seriálová pokračování.

Pán prstenů a český seriál

„Na konci roku nebo příští pak přijde nejočekávanější seriál služby, Lord Of the Rings, tedy Pán prstenů. První série stála už kolem devíti miliard korun a kvůli důrazu na kvalitu se řada dílů musela kompletně přetočit,“ doplňuje Malinský.

A údajně se chystají i české filmy a seriály z produkce nejbohatšího obchodu světa. „Pokud mám správné informace, první seriál by měl být z naší historie, která by mohla zaujmout i v zahraničí,“ dodal.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy