Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Aleš Cibulka utekl hrobníkovi z lopaty: Po akutní operaci střev se učím znovu vstávat a chodit

Aleš Cibulka si užíval své první jídlo za čtyři dny jako královskou hostinu.
Zdroj: Se souhlasem Aleše Cibulky
+ Další 2 fotografie
EXKLUZIVNĚ

Stačilo málo a dnes bychom oblíbeného rozhlasového i televizního moderátora Aleše Cibulku (44) mohli už jen oplakávat. Jen přísnost a důslednost jeho životního partnera Michala Jagelky (44), jehož hlasem česky promlouvá Leonardo DiCaprio, Matt Damon nebo Orlando Bloom, ho donutily jít se nechat zkontrolovat do špitálu, kde si ho už nechali a provedli mu akutní operaci.

Aleš Cibulka musel urychleně pod kudlu

„Původně jsem šel na chirurgickou pohotovost vinohradské nemocnice už na začátku týdne. Bolelo mě v podbřišku. To mi řekli, ať přijdu za tři dny na kontrolu. Do té doby se to ale rozvinulo, takže jsem tam už zůstal a šel rovnou na sál. Byla to divertikulitida,“ řekl eXtra.cz moderátor Aleš Cibulka.

„Jen mě mrzí, že jsem přišel o cestu houkačkou. Ale snad se taky někdy dočkám,“ je zase plný humoru.

„Pro mě to byl všechno velký zážitek. Za svých 44 let života jsem neprožil ani jedinou noc v nemocnici, nikdy jsem nebyl na narkóze, nezažil jsem cévkování, andělíčka, nic z toho. Až teď všechno. U narkózy jsem si říkal, že to na mě nebude působit, že mě nedostanou. Nejdřív jsem dostal oblbovák vzduchem a pak už nic nevím,“ směje se v rozhovoru s redaktorem eXtra.cz.

Nebýt toho, že měl bolesti, asi by silně neomezil jídlo a nepřišel do nemocnice nalačno. Díky tomu ale mohl jít z ambulance prakticky rovnou pod ruku chirurgům.

Máme pro vás dobré zprávy od Aleše Cibulky: Moc zdravím vás všechny na příjmu facebooku Dvojky. Rád bych vám moc...

Zveřejnil(a) Český rozhlas Dvojka dne Sobota 12. června 2021

Michal Jagelka byl vyděšený

„Probudil jsem se v pátek před půlnocí do tmy a jediné, po čem jsem se sháněl, byl telefon. Chtěl jsem zavolat manželovi Michalovi, že žiju a jsem v pořádku. Předtím jsem mu řekl, že zavolám až v sobotu, takže ho ten telefonát vyděsil. Mlel jsem prý páté přes deváté, ale nakonec byl šťastný, že mluvím, že jsem to přežil,“ usmívá se Aleš Cibulka.

Registrovaný partner ho nyní navštěvuje každý den a hlavně si pravidelně volají.

Dojemné splněné přání

Původně se roznesla zpráva, že ho sanitka se slepákem odvezla z natáčení sobotního rozhlasového Toboganu, který už léta moderuje, to byl ale informační šum.

„Operovali mě v pátek, takže už bylo jasné, že Tobogan vysílat nebudu. Ten další bych už ale stihnout chtěl. Prý je tu velká šance, že bych šel ve čtvrtek či v pátek domů, a tak bych chtěl na vysílání doskotačit, abych mohl splnit přání výbornému desetiletému moderátoru Tomášovi, který má pořad moderovat se mnou, za mého odborného dohledu. Splní se mu přání, jako hosty si vybral zpěvačku Helenu Vondráčkovou a režiséra Zdeňka Trošku. Oba na to kývli, takže i kdybych tam měl u toho ležet, budu tam,“ těší se zpátky do práce Aleš.

Vzkaz a přání zdraví pro Aleše Cibulku od Tomáše Hrnčíře

Vzkaz pro posluchače a přání pro moderátora Aleše Cibulku, se kterým má Tomáš tuto sobotu 19.6. v 11:00 spolumoderovat pořad TOBOGAN na Český rozhlas Dvojka. Aleš je nyní v nemocnici a věříme, že když mu všichni pošleme mnoho pozitivní energie, bude moct být v sobotu ve studiu. Do pořadu přijali pozvání velmi vzácní hosté - zpěvačka Helena Vondráčková a režiser Zdeněk Troška.

Zveřejnil(a) Tomáš Hrnčíř - desetiletý moderátor Na slovíčko s Tomášem dne Neděle 13. června 2021

Manžel mi zachránil život

Ale vážněji pak dodal, že nebýt „manžela“ Michala Jagelky, už tu nemusel být.

Ve chvíli, kdyby praskl hnisavý zánět, který byl zapouzdřený, byl by to velký pr**er. Kdyby mě Michal netlačil k tomu, abych si v pátek ještě zašel do špitálu na kontrolu, odjeli bychom si vesele na chalupu. A tam kdyby to na té samotě prasklo, byl by to vážný, akutní problém. Bylo by to s odpuštěním o hubu. Michal mi možná zachránil život,“ ví dobře moderátor.

Toho jsme zastihli ve chvíli, kdy poprvé od čtvrtka dostal něco k snědku. „K obědu byla nudlová polévka a kaše, nad kterou by se asi leckdo ofrňoval, ale já mám pocit, že jsem měl nadívaného bažanta v Alcronu. A k večeři jsem dostal jahodový puding,“ pochubil se nám.

Učí se znovu vstávat a chodit

Ale zdaleka jen neleží.

„Už se zvednu a chodím aspoň k oknu. Lékaři mě z postele vlastně hnali už druhý den po operaci. Potřebovali, aby se střeva začala rozhýbávat. Bylo to důležité, střeva si musí sesednout, vše to bylo venku. Rehabilitační sestřička mě učila, jak si sedat, abych nezapojoval břišní svaly. Učil jsem se i vstát a první kroky byly už ten den. Teď už budu trénovat, abych do rádia přiskotačil,“ těší se mile upovídaný spíkr, který byl opět, jak je u něj zvykem, k nezastavení.

Závěrem vysekl poklonu zdravotnickému personálu.

„Nemůžu dostatečně poděkovat týmu vinohradské nemocnice. Jsem naprosto nadšený z toho, jak se tu ke mně chovají. Od posledního sanitáře přes úžasné zdravotní sestřičky a lékaře až po pana primáře. Je fascinující vidět, jak celý ten systém funguje jako na drátkách,“ dodal pro eXtra.cz vděčný Aleš Cibulka.

Otevřený rozhovor s Anetou Vignerovou o návratu ke Kolečkovi: Je to na dobré cestě, třetí šanci ale nedostane, tvrdí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy