Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

14 dní po smrti se ještě nevrátil domů: Tělo Muže roku Antonína Beránka zůstává v Číně. Jak to bude s pohřbem?

Antonín Beránek měl úspěch především v Asii.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další fotografie
Muž roku

Model Antonín Beránek (†30), který před osmi lety vyhrál titul pro nejhezčího pána republiky Muž roku, ale zvládl okouzlit i svět na mezinárodní soutěži, tragicky zahynul sice již na přelomu května a června, podle informací eXtra.cz však ještě není vůbec jasno, kdy bude mít pohřeb. Jsou s tím problémy.

Antonín Beránek: Jak proběhla tragédie

Smutná zpráva o úmrtí usměvavého sympaťáka Antonína Beránka se roznesla ve čtvrtek 3. června. V pátek 28. května došlo k autonehodě, při níž byl s dalším modelem vážně zraněn.

„Jeli s kamarádem na mopedu, srazil je ale nepozorný taxikář. Kolega Lotyš byl okamžitě mrtvý, Tonda bojoval několik dní marně o život,“ tvrdí známí zesnulého mladíka.

Tělo zůstává v Číně

„Mohu potvrdit, že dotyčný muž v Šanghaji zemřel a jeho tělo má být převezeno do ČR. Jeho rodina si ale výslovně nepřála o případu jakkoli dál informovat,“ uvedla pro eXtra.cz mluvčí ministerstva zahraničí Eva Davidová.

„Konzulární služba byla a doteď je s rodinou v úzkém kontaktu,“ doplnila pouze.

A rady diplomatů budou zdrcení pozůstalí určitě potřebovat. Problémem je, že i kdyby měl Antonín sebelepší pojistku, repatriace zesnulých z Číny není teď vůbec jednoduchá. Asi proto zatím nebylo tělo nebožtíka ještě přesunuto do Čech.

Zákaz letů

„Lety z a do Číny stále ještě nejsou možné,“ uvedla pro eXtra.cz mluvčí Letiště Václava Havla Klára Divíšková.

Tím pádem se vše komplikuje a je nejspíš třeba zařídit komplikovaný převoz ostatků možná i s několika „přestupy“.

Kdy bude pohřeb?

To oddaluje i samotné poslední rozloučení, které pro řadu lidí, kteří měli k zemřelým blízký vztah a jejich ztráta je bolí, rámuje dobu těch nejtěžších okamžiků. A čím později se poslední sbohem koná, tím se doba utrpení prodlužuje.

Ale vraťme se zpátky do chvil, kdy měli ještě příbuzní Antonína Beránka jakousi naději.

Chvíli to vypadalo, že by Tondovi mohla pomoci operace, velvyslanectví se proto pokoušelo sehnat jeho zdravotní dokumentaci a vyřizovaly se peníze. Bohužel to nakonec padlo,“ prozradil nám smutně známý pohledného mládence.

Zdrcená maminka

S úmrtím syna se doteď nemůže smířit především jeho maminka, s níž měl blízký vztah. „Ranilo ji, když si přečetla v novinách, že prý měla letět do Šanghaje. Není to pravda,“ potvrdil další známý truchlící rodiny.

Antonín Beránek byl velmi oblíbený a neměl snad nepřátele.

„Pro mě to byl hrozně hodný kluk. Byl skromný, přátelský a milý. Nezkazil žádnou legraci, ale byl velmi poctivý a zodpovědný. Vždy všechno odvedl na sto procent. V Asii se i proto stal opravdovou ikonou,“ řekl nám bezprostředně po Beránkově skonu zarmoucený David Novotný, pořadatel Muže roku.

Otevřený rozhovor s Anetou Vignerovou o návratu ke Kolečkovi: Je to na dobré cestě, třetí šanci ale nedostane, tvrdí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy