Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Eda ze seriálu Most! a další Češi mají po dovolené: Střevní peklo, říká Michal Isteník

Zdroj: csfd
+ Dalších 26 fotografií
nákaza
Několik desítek českých turistů se na Krétě v posledních dnech nakazilo střevním onemocněním. Nyní sepisují hromadnou žalobu na cestovní kancelář Pantour. Mezi nimi je i herec Michal Isteník (36), kterého lidé znají ze seriálu Most!, v němž ztvárnil impotentního hospodského Edu. V pondělí se vrátil z dovolené a redaktorovi eXtra.cz svěřil, že prožil doslova střevní peklo. O to by prý snad ani nešlo, mrzí ho ale, že se dovolená nevyvedla tak jak si sám přál...

Cestovní kancelář uvádí, že na ostrově řádí viróza a že s ní bojují i další hotely. Klientům, kteří využili jejích služeb, nabídla kompenzaci v podobě voucherů a lahví vody. Nákazu potvrdila i česká diplomacie.

„Na Krétě se nakazila větší skupina českých turistů, odhadem mezi patnácti a pětadvaceti lidmi. Pravděpodobně je příčinou virová infekce. Někteří z nich byli hospitalizováni, u nikoho nicméně nenastaly žádné závažnější zdravotní problémy,“ uvedla ve středu pro iDNES.cz mluvčí ministerstva Zuzana Štíchová.

Isteník patřil k českým turistům, kteří se nakazili. "Potřeboval jsem oddych. A pak přišlo něco, co mi radost neudělalo. Buď z moře, z vody nebo z nějakého jídla jsem chytil nějakou bakterii a zažil peklo. Střevní potíže mi částečně dovolenou zkazily," upřesnil Isteník, který se naštěstí už ze svých zdravotních problémů dostává. "Vrátil jsem se zpět do Česka předevčírem a teď už jsem téměř v pořádku. Nic příjemného to rozhodně nebylo. Teď se ale zase soustředím na práci..." upřesnil uznávaný herec pro eXtra.cz.

V minulosti obdržel několik významných ocenění za divadelní role – Cenu Alfréda Radoka – Talent 2011 a Thálie 2014 – za mimořádný jevištní výkon v oboru činohra za postavu Čičikova v dramatizaci Gogolova románu Mrtvé duše. Isteník není žádným nováčkem ani na televizní obrazovce, objevil se například v seriálech Kancl nebo Trpaslík. Nejvíce si ho ale lidé zapamatovali ze seriálu MOST!

"Řeší to právníci, k hromadné žalobě se ale přidávat nebudu. Dál se o této nešťastné události nechci bavit s ohledem na ostatní. Nezlobte se," omluvil se eXtra.cz Isteník.

Dotčení Češi chtějí kvůli situaci na místě podat hromadnou žalobu. Tu dává dohromady další návštěvnice hotelu Štěpánka Nešporová. Společnost Pantour nicméně obvinění, že nákaze nevěnovala pozornost nebo že za ni může hotel, odmítá. „Doktor z kliniky Medi-Help, která má na starosti oblast s desítkami tisíc turistů, po vyšetření klientů i prostor hotelu potvrdil, že se jednalo o virus, který se v dané oblasti v tomto období přenášel a má rychlý jednodenní průběh,“ říká mluvčí cestovky Josef Koukolíček s tím, že lékař podle něj potvrdil, že se nejednalo o otravu jídlem či pitím ani o otravu z nevyhovujících hygienických podmínek.

Cestovní kancelář posléze poslala klientům informační e-mail, ve kterém píše, že na ostrově řádí viróza a že s ní bojují i další hotely. Zákazníkům pak nabídla kompenzaci.

„Pantour zajistil všem klientům na pokoj dvě lahve vody a extra vystoupení, aby si to tam užili i ti, kterým tato událost zkomplikovala pobyt,“ sdělil Koukolíček. V e-mailu pak firma uvádí i vouchery ve výši dvou tisíc korun na další dovolenou.

Co jste možná o Michalu Isteníkovi nevěděli:

Vystudoval brněnskou JAMU v letech 2003 až 2008, mezitím už od roku 2005 pravidelně hostoval například v Divadle U Stolu nebo v HaDivadle.*

Jeho starší bratr Marek Isteník je bývalým prvoligovým fotbalistou. Sám Michal Isteník hrával fotbal za SK Kladno.*

Od 1. května 2008 je členem činoherního souboru Městského divadla Brno.*

Související články

Další články