Herec Václav Jakoubek (37) měl skvěle našlápnuto, jeho kariéru odstartoval dnes již legendární film Obecná škola. Jeho role školáka Edy Součka, který se nechal navést do každé lumpárny, z něj udělala hvězdu. Proto se není čemu divit, že byl nominován i na Českého lva.

Zahrál si i po boku Martina Dejdara v dalším trháku Šakalí léta. Jenže ani tyto úspěchy mu nezaručily to, že se dostane na vysněnou hereckou školu. Poprvé ho nevzali kvůli nedostatku talentu, podruhé byl ročník plně obsazen. Dokonce dodnes nemá ani maturitu, snažil se vyučit i kadeřníkem.

Bohužel postupem let už nešel z role do role, ale nabídky dost prořídly a najednou zjistil, že se mu nedostává žádných filmových ani seriálových rolí. Alespoň u toho divadla ale zkraje zůstal. Příležitostně vystupuje s divadelním spolkem Kašpar, dřív hrál v Divadle v Celetné.

Nakonec se odstěhoval do Švýcarska, kde má žít dodnes, a občas do Česka zavítá zahrát v nějaké hře a pak se vrátí zpět za hranice. Ale i dnes byste v něm poznali toho nezbedného Edu, na kterého měl spadeno třídní učitel Igor Hnízdo.