Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tomáš Řepka Jasmina Alagič Počasí Dlouhovláska

Nejnovější kauzy

Ed Sheeran je v Praze: Probíhají bezpečnostní manévry, do Letňan autem nejezděte

+ Dalších 12 fotografií
Obří koncert
Největší hudební seznace a idol mladých Ed Sheeran (28) je v Praze. V neděli večer vystoupí na letišti v Letňanech. Koncert fanoušci okamžitě vykoupili, proto britský zpěvák zůstává až do pondělí a zahraje podruhé. Nejenom návštěvníci koncertu se musejí připravit na bezpečnostní opatření, která přichystala policie a jejichž součástí jsou i dopravní omezení.

Ed Sheeran se do Prahy vrací, poprvé ve stověžaté vystoupil už v roce 2015. Tentokrát se z Tipsport Areny přesouvá na letiště v Letňanech a vystoupí hned dvakrát. Předpokládá se, že by mohl pokořit rekord v návštěvnosti.

Ten zatím drží kapela AC/DC, jejíž koncert v roce 2016 si v Letňanech nenechalo ujít na 60 tisíc fanoušků.

Pražská policie připravila bezpečnostní opatření, která trvají během obou dní, kdy je Sheeran v Praze. Podílí se na nich dopravní a pořádková policie, antikonfliktní tým, kriminalisté i městští strážníci.

Od rána jsou uzavřeny silnice v blízkosti letiště, vjezd mají povolen pouze místní obyvatelé a autobusy hromadné dopravy. Jejich zastávky v okolí stanice metra Letňany budou během dne přemístěny. Souprav metra pojede víc a jeho provoz bude prodloužen až do jedné hodiny ranní.

Britská hudební senzace je právem považovaná za jednu z nejvýraznějších osobností branže. Vedle čtyř trofejí Grammy a pěti sošek Brit Awards vede i v poslechovosti. Jeho singl Shape of You je nejpřehrávanějším na Spotify a v ostrovním království je třetím nejprodávanějším v historii. Za svou tvorbu i charitativní činnost byl před dvěma lety vyznamenán Řádem britského impéria.

Mohlo by vás zajímat

Další články