Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Oktagon 54 válka na Ukrajině Survivor 2024

Ecce homo Homolka: František Husák alias Ludva byl zavražděn kvůli lásce k alkoholu?

Ecce homo Homolka: František Husák alias Ludva byl zavražděn kvůli lásce k alkoholu?
Zdroj: Filmové studio Barrandov
+ Další 4 fotografie
osud

Snímek Ecce homo Homolka, první z trilogie filmů o rodině Homolkových, baví diváky i 51 let od své premiéry. Pro svůj humor je nezapomenutelný a patří k pokladům české kinematografie. Osudy herců, kteří v něm hráli, ovšem nebyly tak veselé. František Husák (†55), představitel Ludvy Homolky, holdoval alkoholu a kdyby si ho jen jeden večer odpustil, mohl být naživu mnohem déle.

Suverénní děda, starostlivá, leč nekompromisní babi, poněkud ušlápnutý Ludva s nespokojenou Heduš a rozverná dvojčata. Tato sestava ve filmu Ecce homo Homolka pobavila diváky natolik, že o osudech rodiny Homolkových vznikly ještě další dva snímky. Osudy představitelů hlavních rolí ale tak veselé nebyly.

Kdyby tomu život dal jinak, z Františka Husáka alias Ludvy Homolky vůbec nemusel být herec. Rodiče z něj chtěli mít úředníka a on sám se přihlásil do hornického učiliště, ze kterého později přešel na vojenskou školu. Během služby začal hrát divadlo a následně vystudoval DAMU, což určilo směr, kterým se kariérně vydal.

Husák byl nejlépe známý právě jako Ludva Homolka z trilogie snímků o rodině Homolkových, dobrých rolí se ale dočkal i v dalších snímcích, jako například Revizor, Jáchyme, hoď ho do stroje či Poplach v oblacích.

Alkohol a krutá smrt

František Husák, jakkoliv byl ve snímcích vtipný a hýřil energií, ve skutečnosti všechny své trable utápěl v alkoholu, kterému ve velkém holdoval. Právě to se mu stalo osudným. Cestou z baru 8. listopadu 1991 záhadně zemřel.

Není jisté, jestli se Františkovi cestou stala nehoda a přivodil si úraz sám. Také se nabízí možnost, že se cestou domů dostal do potyčky a zemřel na následky rvačky. Někteří jeho kolegové jsou dodnes přesvědčeni, že to byla vražda. Nic není ale oficiálně potvrzeno a všechno to jsou pouze domněnky.

Lucie Borhyová terčem nebezpečného stalkingu. Neodbytný fanoušek překročil všechny hranice

Související články

Další články

Nejnovější kauzy