Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

DŽUSY A PYRÉ – nezbytná součást každé snídaně

Ve výživě by měly být zastoupeny plnohodnotné výrobky s bohatým obsahem
vitamínů.
Tipy na plnohodnotnou snídani pro celou rodinu najdeme všude kolem nás. Velmi dobře to víme a doporučení na zdravou snídani většina z nás vyhledává, nicméně bychom se měli zaměřit na ověřená řešení, která našemu organismu zajistí opravdovou dávku SMART vitamínů v podobě ovocných a zeleninových džusů nebo pyré.

Ráno začíná snídaní

Staré známé přísloví říká, že snídaně je nejdůležitější jídlo dne. Pokud chceme začít den v naprosté pohodě a plni elánu, snídaně by měla obsahovat veškeré potřebné látky, jako jsou bílkoviny, sacharidy, nenasycené tuky, vitamíny a minerální látky. K surovinám vyvážené snídaně patří například celozrnné pečivo, tvarohová pomazánka, celozrnné müsli či vejce a samozřejmě dávka ovoce a zeleniny, která je ve SMART formě zastoupená v džusech a pyré.

Vybere si každý

Dospělí k snídani určitě ocení 100% přírodní džusy, které obsahují pouze ovocné cukry pocházející přímo z ovoce. Je libo pomerančový, grapefruitový, mrkvový nebo jablečný džus? Určitě si najdete vhodnou příchuť, kterou si zamilujete. Pro dětské strávníky jsou pak vhodné kapsičky z ovocného a zeleninového pyré. Jedná se o výrobky získané z ovocných nebo zeleninových protlaků. K jejich výrobě se používá výhradně zralé ovoce a zelenina té nejvyšší kvality. Předností pyré je obsah vlákniny a to, že se k nim nepřidává cukr. Mohou se jíst bez lžičky přímo z obalu. Stačí otevřít jen uzávěr a pustit se do nich. Barevný obal navíc upoutá pozornost každého malého labužníka, takže perfektně doplňuje jeho každodenní jídelníček.

Nezapomínejte na svačiny

Našli jste v dětské aktovce zase svačinu, kterou vaše ratolest nesnědla? Manžel na otázku, co si vezme do práce, vás odbude odpovědí, že si něco koupí? Ani jedno není správně. Svačina během dne je totiž stejně důležitá jako plnohodnotná snídaně. Na přípravu zdravé svačinky navíc nepotřebujete moc času. Přibalený džus nebo pyré zajistí vhodnou dávku vitamínů pro vaše blízké, čímž máte plnohodnotné jídlo vždy s sebou. Pokud jde o svačiny, tak je vhodné se řídit pravidlem, že méně znamená více. Alternativou hotových, průmyslově zpracovaných výrobků je čerstvá zelenina a ovoce a také z nich vyráběné džusy a pyré.

Více informací – ZDE.

Související články

Další články