Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

DŽUNGLE V CALAIS NEZMIZÍ: Nejdřív přišlo pár uprchlíků a najednou tu stojí město s mešitou, restaurací a centrem s Wi-Fi

DŽUNGLE V CALAIS NEZMIZÍ: Nejdřív přišlo pár uprchlíků a najednou tu stojí město s mešitou, restaurací a centrem s Wi-Fi
Zdroj: profimedia.cz
+ Další 4 fotografie
Francouzi objevili nové město na mapě Evropy. Založili si ho uprchlíci a nikoho se na nic neptali. Nejprve jich v "Džungli" u Calais bylo pár desítek, dnes už je nikdo spočítat nedokáže.

Francouzi se dívají na obrovské město, které vyrostlo u Calais. Tvoří ho pouze uprchlíci, kteří se chtějí z Francie dostat do Velké Británie. Místo, kde kdysi stálo pár stanů, nese název Džungle. Co tento název symbolizuje? Že stejně jako do pravé džungle ani sem není dobré chodit po setmění.

Nejprve u silnice stálo pár stanů. Francouzské úřady situaci hrubě podcenily. O osm měsíců později zde stojí obrovské nebezpečné město Jak dlouho bude Džungle hyzdit kdysi krásnou Francii? To si nikdo netroufá odhadnout.

Dnes tu totiž stojí mešita, kurdská jídelna nebo centrum, kde lze dobít baterie do chytrých telefonů nebo do notebooků. Eritrejci si zde postavili malý kostel.

Obrovskou plochu pak zabrala provizorní tržnice Přes den zde seženete jídlo, v noci pak nelegální substance. Kdo by dnes tipoval, že ve Francii je vlastně stanování mimo kempy zakázané...

Odhaduje se, že už nyní žije v Džungli téměř 5 tisíc lidí. Město stále roste Bude mít jednou více než milion obyvatel? A jak dlouho to bude trvat? Jak to vypadá, když se situace neřeší, najdete ZDE.

Související články

Další články