Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Džihádisté z ISIS se přiznali k bestiálním činům: Američanku dva roky mučili a znásilňovali

Džihádisté z ISIS se přiznali k bestiálním činům: Američanku dva roky mučili a znásilňovali
Zdroj: Facebook
+ Další 3 fotografie
mučení
Dva džihádisté se v rozhovoru pro stanici NBC přiznali k příšerným skutkům, které prováděli vězněné Američance Kayle Mueller. Ta si od roku 2013 procházela znásilňováním a mučením. Nyní je však dívka již pět let po smrti a její tyrani jsou ve vojenské vazbě.

Džihádisté Alexandr Kotey a El Shafee Elsheikh přiznali, že drželi humanitární pracovnici Kaylu Mueller jako rukojmí v Sýrii. Ta byla předtím, než v roce 2015 zemřela, dva roky sexuálně zneužívána a mučena. Oba jsou nyní ve vazbě v Iráku.

"Byla ve tmě, sama a velmi vyděšená," vyprávěl džihádista Elsheikh. Po rodině zesnulé dívky dokonce požadovali pět milionů eur a řekli, že pokud nesplní jejich požadavky, pošlou jim fotku její mrtvoly. Kayla byla v zajetí znásilňována i bývalým vůdcem Islámského státu Abú Bakr al-Bagdádím, který se s ní chtěl oženit. Ten se však odpálil v okamžiku, kdy ho vypátrali Američané. Kotey přezdívaný jako Ringo a Elsheikh přezdívaný jako George jsou nyní v americké vojenské vazbě.

Kayla Mueller byla podle všeho zabita v únoru 2015 během náletu, který prováděla USA proti džihádistům. Příčina a okolnosti její smrti jsou však doposud nejasné. Její tělo totiž nebylo nikdy nalezeno. Někteří lidé ale spekulují, že dívku zabil právě vůdce Bagdádí.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy