Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Veronika Kopřivová Horoskop Počasí Černobyl

Nejnovější kauzy

Džihádista Jack (23) chce zpátky do Británie: Stýská se mu po mamince a seriálech

+ Další fotografie
Islámský stát
Pět let stál v řadách Islámského státu, teď chce Jack Letts (23) z britského Oxfordu zpátky domů. Schvaloval teroristické útoky v Evropě, byl při pálení dětí zaživa, ale po porážce teroristické organizace se mu začalo stýskat po rodičích. Chybí mu i seriál Doctor Who, na který se nemůže dívat.

Jack Letts konvertoval k islámu a v roce 2014 odešel bojovat za Islámský stát. Po jeho porážce sní o návratu zpátky do Velké Británie. To mu úřady umožnit nechtějí.

"Chybí mi hlavně lidé, stýská se mi po mé mámě. Neviděl jsem ji pět let, dva roky jsem s ní nemluvil. Chtěl bych aspoň jeden telefonát,“ řekl serveru ITV News. Sní i o nových epizodách seriálu Doctor Who nebo skotských lahůdkách.

Vrátit se do Oxfordu chtěl džihádista Jack, jak je mu přezdíváno, už před dvěma lety. Na úprku do Turecka, odkud chtěl pokračovat domů, ho ale zadržely kurdské jednotky. Od té doby je v zajateckém táboře na severu Sýrie.

Pomoct se snaží i Jackovi rodiče, kteří mu na Blízký východ poslali peníze. Situaci tím ale jenom zhoršili, ve Spojeném království čelí obvinění z financování terorismu.

Mohlo by vás zajímat

Další články