Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Džihád v Evropě: Britský novinář se stal členem Islámského státu a chystal masakr v Londýně

Džihádista – ilustrační foto.
Zdroj: Twitter
Britský novinář se stal členem Islámského státu a chystal krveprolití v Londýně. Tato reportáž ukazuje, jak snadné je v Evropě stát se členem teroristické organizace a spáchat krvavý masakr.

Radikální muslimové se nebojí verbovat nové lidi přímo v Evropě. Verbíři Islámského státu ale udělali chybu. Do svých řad přijali reportéra deníku The Sun. Ten pak zmapoval, jak vypadá příprava teroristického činu. Všechny důkazy pak reportér předal kriminalistům.

Je logické, že deník identitu statečného reportéra nechce prozradit. Novinář by se okamžitě dostal na seznam lidí, kteří jsou podle IS určeni na odstřel.

The Sun píše, že muž se spřátelil s náborářem Islámského státu Abu Khurasanim. Ten ho pak dva měsíce cvičil a připravoval na úder. Terorista mu dokonce radil, jaký cíl je vhodný a jak útok spáchat, aby byl co nejničivější.

„Inspiruj se na Nice. Sežeň si auto, které budeš moci zaparkovat na přelidněném místě, a zbraň, kterou budeš moci použít. Zatímco sedíš v autě, vystřílej všechny náboje a rychle zmáčkni knoflík. Obě věci musíš udělat hned, nesmí dojít k žádné prodlevě. Budeme na tebe myslet. Zítřek je v rukou božích,“ tak Khurasani hecoval reportéra.

Jenže novinář na žádnou sebevražednou misi nevyrazil, ale získaný materiál předal tajné službě a policii.

Reportáž deníku The Sun jasně ukazuje, jak jednoduché je stát se v Británii členem IS.

Související články

Další články