Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Svatba Bohuše Matuše

Nejnovější kauzy

Džambulka 60. let - zpěvák Petr Novák ožije ve filmu! Nepochopíte, kdo ho bude vyhladovělý hrát, ač by to měl přenechat své zlé manželce!

Zdroj: Profimedia.cz
+ Další fotografie
Česká televize chystá velkofilm o bouřlivákovi a řediteli mejdanů noční Prahy 60. let, zpěváku Petru Novákovi. Hrát ho bude Vojta Dyk a to je hodně přísné!

Bohémský život v době husákovské normalizace, závratně úspěšné hity, které nemírní osobní zoufalství, i velká láska propletená depresí. Život Petra Nováka (†51) byl symptomatický nejen pro jednu historickou éru, ale i lidsky nadčasový. V novém koprodukčním filmu České televize Den štěstí jej ztvární podržtaška Tatiany Vilhelmové (36) Vojtěch Dyk (29) v režii Ivana Fíly.

Dyk, který musí kvůli roli ještě pár kilo zhubnout, je přitom pravým opakem Nováka. Je asi o sedm metrů vyšší, je to klaďas takový, že Mirek Dušín je vedle něj islámský terorista, je zodpovědný a Novákovi není moc podobný, ale je to prostě multitalent schopný dokonale zahrát kohokoli a zazpívat jako málokdo V reálu je ale Novákovi ve všem, včetně fyzična, podobnější asi desetkrát víc samotná Vilhelmová.

Česká televize chystá hodně dobových scén a od projektu si hodně slibuje. Den štěstí bude příběhem kluka, který počátkem 60. let vyletí jako kometa mezi největší hvězdy tuzemské populární hudby. Před sebou má celý život, u nohou mu leží celá země. Jenže jsme v Československu, kde vládne komunistický režim, takže idyla, pokud nejste přístupní dělat ty správné kompromisy, netrvá dlouho. Přichází srpen 1968, po něm Bratislavská lyra 1969, na níž Petr vyhlásí minutu ticha za Jana Palacha, následně emigrace Petrova dvorního textaře…

Svobodomyslný mladík se sice s režimem zkouší rvát, ale praktiky StB jsou nejen děsivé, ale hlavně děsivě účinné. Ze zářivé hvězdy se stává lidská troska. Smutnou paralelou Petrova života jsou pak osudy jeho životní lásky, herečky Jany. Hvězda ročníku, která je bláznivě zamilovaná do svého kariéristického pedagoga, se v určitou chvíli přestává chovat jako poslušná ovce, odmítá hlavní roli v normalizačním seriálu, což se nemůže obejít bez důsledků. Zničit ji není vlastně vůbec těžké, jen nekonečně nechutné. Petr a Jana, dva smutné stíny kdysi velkých talentů, dožívají spolu, stranou velkého světa…

Bude to prostě velké, Vojta bude mít třicet kilo a bude skvělý, maminky a babičky si popláčou a bude to důstojná vzpomínka… Kdopak asi za padesát let ztvární Ivetu Bartošovou (48)? A bude tu Česká televize, aby Ivetě postavila podobný pomník?

Související články

Další články