Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Dylan z Beverly Hills 90210 by dnes měl 55 let. Luke Perry podlehl masivní mrtvici

Zdroj: Profimedia
+ Další 2 fotografie
VÝROČÍ NAROZENÍ

Jsou tomu už více než dva roky, co zemřel Luke Perry. Úspěšný herec, který se proslavil jako Dylan v seriálu Beverly Hills 90210, podlehl podle serveru mirror.co.uk v březnu roku 2019 "masivní mrtvici". Bylo mu pouhých dvaapadesát let.

Americký herec Luke Perry, kterému by dnes bylo 55 let, se narodil v Ohiu. Na svět přišel coby Coy Luther „Luke“ Perry III a ještě předtím, než se dostal k filmu, vyzkoušel řadu profesí.

Luke Perry v Beverly Hills

Pracoval ve stavebnictví, působil taky v továrně na kliky, pak ale uspěl v konkurzu na seriál Beverly Hills 90210 a začal psát novou kapitolu svého života.

Luke Perry měl hrát v seriálu původně Svetea, nakonec se ale proslavil coby Dylan, což mu zajistilo obrovskou popularitu u řady (nejen) dívek z celého světa.

Úspěšný herec se objevil také v seriálech Oz, Jeremiah, Windfall či John ze Cincinnati a zahrál si ve známých snímcích, jako jsou Buffy, přemožitelka upírů či Pátý element. Objevil se taky ve filmu 8 sekund, který sám produkoval.

Luke Perry měl mrtvici

Část života strávil s Rachel Sharp, kterou si vzal za ženu. Jejich vztah sice krachl, na svět ale přivedli holčičku Sophii a chlapečka Jacka. Luke Perry však miloval i zvířata a doma choval dokonce vietnamské prase.

Luke Perry byl aktivní a v roce 2019 chystal seriál Riverdale pro Netflix. Jenže na konci února ho v jeho domě v Los Angeles postihla mrtvice, jejímž následkům čtvrtého března bohužel podlehl. Po boku mu byly jeho milované děti, snoubenka Wendy Madison Bauer a taky bývalá manželka Rachel Sharp.

Perryho v nemocnici udržovali několik dní na umělých přístrojích, oblíbený herec ale neměl už žádnou naději, a tak rodina rozhodla o jeho odpojení. „Jeho blízcí doufali, že ho lékaři po dvou dnech v umělém spánku probudí a on se zotaví, ale to se nestalo. Bylo to zničující,“ řekl nejmenovaný zdroj pro US Weekly.

Související články

Další články