Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

DYCKY CHANOV! Mostecká radnice "odpustila" místním dluh ve výši 29 000 000 korun!

Zdroj: ČT
+ Další 4 fotografie
mOST!
Seriál České televize Most! s Martinem Hofmannem (40) v hlavní roli mimo jiné upozornil na problematické sídliště Chanov. V roce 2014 mostecká radnice "odpustila" místním rodinám dluh ve výši 29 milionů korun.

Zamilovaný mladík Tonda má skinheadské období a jde s partičkou kámošů vymlátit sídliště Chanov. Z maléru ho musí vytáhnout táta Luďan a jeho romský kamarád Franta Tak začíná 4. díl populárního seriálu Most!

Seriál České televize mimo jiné upozorňuje na rasismus a těžkou životní situaci chanovských rodin. V roce 2014 jim vyšla vstříc mostecká radnice. Tehdy radní rozhodli, že 120 rodinám bude odpuštěn dluh ve výši 29 milionů korun.

Obyvatelé sídliště Chanov soustavně neplatili za nájem a energie. Dluh jim postupně narostl až do výše 29 milionů korun a město vymáhání pohledávky víceméně vzdalo. Rodiny z Chanova patří mezi sociálně slabé obyvatele. Na jednu rodinu připadá dluh od 100 do 850 tisíc korun a je nemyslitelné, že by chudá česká rodina dala takovou částku dohromady.

"Jsou to vesměs nedobytné pohledávky. Vyzkoušeli jsme všechny možnosti, ale když někdo nemá žádný majetek, nepracuje a na dávky mu sáhnout nelze, jsou další pokusy získat z něj peníze neekonomické,“ vyjádřila se tehdejší mluvčí Mostu Alena Sedláčková pro web idnes.cz

Most se pokusil v roce 2012 problém s dluhy za více než sto milionů korun vyřešit prodejem za setinu ceny městské společnosti Mostecká bytová, která má s vymáháním větší zkušenosti. Ta ale odmítla převzít největší nedobytné pohledávky, doplňuje web idnes.cz.

Alena Sedláčková ale také dodala, že nejde o úplné odpuštění dluhů. "Ty dluhy jsme jim neodpustili, jen jsme jejich spis 'strčili do šuplíku'. Našimi dlužníky ale stále zůstávají, takže nemohou počítat ani s potvrzením o bezdlužnosti. Kdybychom se třeba dozvěděli, že získali nějaký majetek, jejich spis opět vytáhneme a dluh budeme znovu vymáhat," uvedla mostecká mluvčí.

" style="border: none; position: relative; visibility: visible; display: block; margin: 0px; padding: 0px;" height="120px" width="400px">

Související články

Další články