Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Nevdechujte nečistoty: Pomůže čistička vzduchu, správná rouška i energie z tyrkenitu

Nevdechujte nečistoty: Pomůže čistička vzduchu, správná rouška i energie z tyrkenitu
Zdroj: pixabay.com
Čerstvý vzduch
Jaro ukazuje svou tvář v plné síle a pylová sezóna začíná nabírat na intenzitě. Do toho strach z koronaviru a obava ze zakrývání si obličeje v teplém počasí nevhodnou rouškou může způsobit, že se nám špatně dýchá. Připravili jsme pro vás tedy tipy na to, jak dýchat čerstvý vzduch za každé situace!

Jarní sezóna je krizová nejen pro alergiky, ale i pro astmatiky a další osoby se ztíženou možností dýchání. Teplo, špatně větrané místnosti nebo roušky nevalné kvality nás často nutí lapat po dechu a cítit se na omdlení. Kvalitní dýchání není nic snadného, proto se s námi naučte svůj dech správně používat, a samozřejmě zapomeňte na neřesti v podobě klasických cigaret, na nošení nekvalitních roušek nebo na život v domácnosti bez čističky.

Trykenit vás nechá volně nadechnout

Jaro je období plné dýchání, posilování imunity, pohybu a otevřených možností bez překážek, proto byste si ho neměli zbytečně komplikovat. S tím, abyste se mohli zhluboka a svobodně nadechnout, vám pomůže minerál nazvaný trykenit, který přinese do vašeho života kýžený klid, uvolnění a vyrovnanost, jež mnoho lidí postrádá. Pokud právě vás svazuje všestrannost a nemůžete se díky ní volně nadechnout, pak vám pomůže energie z tyrkenitu, který má obrovský účinek na lidské city a přináší klid i uvolnění.

Domácnost bez roztočů

Pokud má někdy smysl pořídit si čističku vzduchu, je to právě teď na jaře. Je totiž perfektním pomocníkem při odstraňování prachu, pylu, plísní, cigaretového kouře, stejně tak jako veškerého znečištění, které do bytu proudí z průmyslové výroby a dopravy. Nejlepší čističky vzduchu jsou modely s HEPA filtry nebo s ionizátory. HEPA filtr vytváří plošnou záclonu, přes kterou neprojdou ani mikroskopické částice nebo bakterie, které byste jinak vdechovali. Odfiltruje z okolního vzduchu až 99,97% všech mikročástic větších než 0,3 μm, včetně alergenů, škodlivých mikroorganismů, těžkých kovů, jedovatých spór hub a plísní, prachu, pylu, bakterií, virů, roztočů, kousků zvířecích i jiných chlupů, pevných částic cigaretového kouře a dalších zdraví škodlivých látek.

Rouška musí být plně funkční

Spolu to zvládneme! Heslo, které jsme teď měli možnost několik měsíců vídat a slýchat po celé České republice. A nyní je ten pravý čas si říci, že i když se pomalu začíná život vracet do normálních kolejí, nezapomeneme na své zdraví a kvalitní rouškou se budeme chránit nadále. Od pondělí 25. května už je sice nemusíme za určitých podmínek nosit venku, ale povinnost nosit roušky ve vnitřních prostorech, MHD nebo třeba na koupalištích zůstává. Stylová dvouvrstvá rouška ze stoprocentní bavlny s vyšitou národní vlajkou je opakovaně použitelná, má nejvyšší možnou jakost a obsahuje částice stříbra. Pořiďte si tedy několik kusů do zásoby, aby se vás nedostatek ochranných prostředků už nikdy netýkal!

Život s kuřákem už nebude za trest

Také vás vytáčelo, že si drahá polovička dá tu a tam, když nejste doma, v obýváku své oblíbené cigárko a vám kvůli tomu zapáchá celý byt? Tak tomu už je konec! Stačí, když partnerovi pořídíte elektronickou cigaretu Vype, která nejen, že nezanechává nepříjemný zápach, ale ani dým a popel. Naopak krásně voní po příchuti, kterou si zvolíte a třešničkou na dortu je fakt, že kouření moderních alternativ cigaret je potenciálně méně nebezpečné než těch klasických. Navíc se na ně nevztahuje zákaz prodeje cigaret s příchutí, který začal platit minulý týden.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy