Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020 Počasí

Nejnovější kauzy

Dvoutýdenní miminko leželo mezi bezdomovci: Všímavý policista mu zachránil život

slovensko
Slovenští policisté se veřejnosti pochlubili s otřesným případem, který měl naštěstí ten nejlepší konec. Strážník jménem Kristián při obchůzce po čtvrti, v níž žijí bezdomovci, našel zhruba dva týdny staré miminko. Ani jeden z rodičů nebyl poblíž, a tak zodpovědný příslušník zavolal záchranku a sociálku. Chlapeček, jehož příběh ke zveřejnění policii poslala sousedka hrdiny, je dnes už v bezpečí a adoptovaný.

Všímavý policista miminku nepochybně zachránil život, o své hrdinství se ale se světem nepodělil sám – příběh policii ke zveřejnění zaslala jeho sousedka. Ta se o události z března minulého roku dozvěděla až nyní.

Když strážník Kristián našel malé miminko, nikdo o něj nejevil zájem – okolo byli jen cizí lidé a chlapeček tam ležel na zemi hladový, podchlazený a o hygieně se na takovém místě hovořit ani nedá. „Náš soused si naštěstí miminka všiml a okamžitě začal jednat, přivolal záchranáře i sociálku. Když pak na místo přišla matka, ukázalo se, že jde o silnou schizofreničku. Dítě odevzdala s tím, ať se o ně postará stát,“ uvedla žena.

Adopce

Dnes už má žít chlapeček s rodinou, která si ho adoptovala. Kolegům všímavého Kristiána jeho čin vyrazil dech. „Policista dal miminku šanci na lepší život. Patří mu jedno velké poděkování,“ napsali správci facebookových stránek slovenské policie.

Související články

Další články