Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020 Počasí

Nejnovější kauzy

Dvouletý zákaz pro režiséra a modelky na scéně: Co o filmu Pekařův císař jste nevěděli

Zdroj: archiv
+ Další fotografie
tajemství
Historická veselohra o císaři Rudolfovi II., pekaři Matějovi a legendárním Golemovi. Příběh sice přesně neodpovídá dějinám, ale je nesmírně poučný. Snímek Císařův pekař - Pekařův císař s Janem Werichem v hlavní roli patří k těm největším skvostům české kinematografie. A právě proto diváky zajímají fakta, která se z televize nemohli dozvědět!

Jan Werich byl nepochybně jedním z nejvýraznějších českých umělců všech dob. Jeho snímky se těší velké oblibě i po dlouhých letech od natočení, jedním z těch nejúspěšnějších je právě Císařův pekař – Pekařův císař. I když se neobešel bez chyb, diváci ho milují a to je důvodem, proč se zajímají i o pozadí filmu. My vám přinášíme 5 zajímavostí, které jste určitě netušili!

  1. Kostým Jana Wericha šily švadleny ručně celých 60 hodin!
  2. Tehdejšímu ministrovi kultury Zdeňkovi Nejedlému se snímek nelíbil, a tak udělil režisérovi Martinu Fričovi dvouletý zákaz. Pár let si nezahrál ani Jan Werich, i když za roli dostal státní cenu.
  3. Dvorní dámy, které se objevovaly na císařově dvoře, byly zahrány jedněmi z nejlepších modelek tehdejší doby.
  4. Filmaři dostali k dispozici originální umělecká díla z hradních sbírek a drahé látky si nechali utkat ve Varnsdorfské továrně na speciální zakázku.
  5. Když se Jan Werich pohádal s původním režisérem Krejčíkem, před celým štábem mu svým neodolatelným způsobem řekl: „Jste tak blbej, že ani nemůžete pochopit, jak jste vlastně blbej."

Související články

Další články