Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Dvouletý podvyživený chlapeček z Nigérie se několik měsíců toulal sám po ulicích. Jeho rodina ho zavrhla!

Dvouletý podvyživený chlapeček z Nigérie se několik měsíců toulal sám po ulicích. Jeho rodina ho zavrhla!
Zdroj: Anja Ringgren Loven
Předchozí Další
+ Další 3 fotografie
Dvouletý chlapeček z Nigérie si už zažil opravdu hodně. Rodina ho zavrhla, protože si mysleli, že je čaroděj. Potuloval se sám a nahý dlouhé měsíce po ulicích, jedl odpadky a snažil se nějak přežít. Nakonec měl ale štěstí, našla ho dánská humanitární pracovnice Anja Ringgren Loven, která žije v Africe.

Chlapečka našli vyhublého a prolezlého červy. Toulal se sám venku osm měsíců. Kdyby nebylo charitativní pracovnice Anji, nejspíše by zemřel. Pojmenovali ho Hope – Naděje.

Všichni byli zděšeni tím, jak Hope vypadá. Anja mu okamžitě dala napít z láhve, zabalila ho do deky a držela v náručí. Pak ho odvezla do nejbližší nemocnice k ošetření.

Anja Ringgren Loven je zakladatelkou podpory vzdělávání a Nadace pro rozvoj afrických dětí. Jejím cílem je pomoci dětem, které byly označeny za čaroděje, děti opuštěné, opomíjené a zavržené vlastní rodinou. Případ Hopa tedy není vůbec ojedinělý. A to je na tom to nejsmutnější.

"Tisíce dětí jsou obviněny z čarodějnictví. Viděli jsme mučení dětí, mrtvé nebo vystrašené děti," napsala Anja na Facebook k fotkách s chlapečkem. "Hopův stav je nyní stabilizovaný, sám jí a jeho tělo velmi dobře reaguje na léky. Dnes už byl dost silný na to, aby se sám posadil a usmál se na nás. Je to silný chlapec," dodala.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy