Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 Love Island 2022

Dvouletý chlapec z Pardubic skončil v Klokánku: Babička ho vezla polonahého autobusem

Po mrtvé ženě zůstal půlroční chlapec.
Zdroj: pixabay
zanedbání
V centru Pardubic se obyvatelé nestačili divit. Městem zněl strašlivý pláč a nářek teprve dvouletého chlapečka, kterého babička vezla polonahého a prochladlého autobusem. Podle policie nebyla žena schopná se o něj postarat a skončila na psychiatrii, malý chlapec pak v Klokánku. Jeho rodiče jsou údajně v Asii.

Pasažéři jednoho z pardubických autobusů zažili něco, na co v životě nezapomenou. Zmatená babička, která se kymácela ze strany na stranu, vozem vezla teprve dvouletého chlapečka. Ten nebyl řádně oblečený a byl prochladlý. Jedna z neznámých žen dokonce přiběhla na pomoc s přesnídávkou a nebohé dítě nakrmila.

Neobvyklé pasažérky se zanedbaným dítětem si všimla řidička autobusu, která zastavila a zavolala pomoc. „Že bych se potkala s nahým dítětem v tomhle počasí, to se mi nestává,“ uvedla pro server TN.cz.

Babička podle pasažérů působila opile, vrávorala však prý kvůli dezorientaci a stejně jako chlapeček, i ona sama byla prochladlá. S dítětem prý na cestě strávila už osm hodin. „Z rozhovoru se ženou vyplynulo, že se zřejmě o dítě nebude schopná dále postarat,“ uvedl pro TN.cz Jiří Sejkora, mluvčí Městské policie Pardubice.

Chlapeček podle informací Novy nemá české občanství a starala se o něj jen babička. Sociální pracovnice přivolaná k případu okamžitě rozhodla o chlapcově umístění do Klokánku. Podle policie jsou rodiče dítěte v Kambodži, kde mají být minimálně dva týdny.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy