Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020 Počasí

Nejnovější kauzy

Dvouletý chlapec v babyboxu: Proč ho rodiče zavrhli? Měl je kopat ze spaní!

Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 17 fotografií
Podrobnosti
V Pelhřimově v babyboxu našli před týdnem chlapce. Byl u něj lísteček, na kterém stálo, že chlapec dne 15. února oslaví dva roky. Klučina dostal nové jméno Karel Spěváček. Máma a táta ho nechtěli, a tak se ho vzdali. Karla čeká lepší život. Proč se ho biologičtí rodiče vzdali?

Karel Spěváček oslaví 15. února 2. narozeniny. Jedná se o nejstarší dítě, které kdy bylo v České republice odloženo do babyboxu. Chlapec je u prověřených pěstounů a začal adopční proces. Bude mít novou milující rodinu. Ta biologická se ho vzdala.

Redakce eXtra.cz zná příběh o tom, proč klučina musel z domu. Známe i jeho původní jméno a víme, z které vesnice u Českého Krumlova pochází. Nedozvěděli bychom se o tom, kdyby jeho biologická matka příběh nevyprávěla po vsi. Netají se tím, že výchovu nezvládala. Proto se prý s tátou dohodli, že syn musí pryč…

Ten příběh je neuvěřitelný, ale buďme rádi, že klučina dostal šanci na nový život. Většinou v babyboxu končí novorozenci, které tam odloží zoufalá matka. Příběh Karla Spěváčka je jiný. Byl tam odložen rodiči v době, kdy už vnímal svět kolem sebe. A také měl vazby na širší rodinu. Rodičům chybět nebude, prarodiče a širší příbuzenstvo jsou v šoku. Klučina jim bude chybět, ale rodiče ho prostě nechtěli.

„Ona chodí po vsi a říká, že je v noci kopal, že je nenechal vyspat, že byl nezvladatelný. Netají se tím, že ho dali pryč,“ takové hlasy kolují po vsi, odkud biologická rodina pochází.

Pokud jsou vztahy v rodině komplikované, je lepší, když dítě dostane rodinu novou. Zájem dítěte je to nejpřednější. „Ano, ty hlasy se dostaly i ke mně. Dědovi bude chybět, já to chápu. Ale musíme vždy v první řadě hledět na zájem dítěte. Pokud rodina dítě uloží do babyboxu, tak to vždy znamená, že ty vztahy v rodině nejsou dobré. Nyní je u pěstounů, kteří se na něj těšili a přijali ho s nadšením. Chápu, že část původní rodiny je v šoku, ale musí se v první řadě hledět na zájem dítěte. A v zájmu Karla není vracet ho do komplikované rodiny, která se ho vzdala,“ uvedl pro eXtra.cz zakladatel babyboxu v ČR Ludvík Hess.

„S takhle velkým dítětem jsem opravdu nepočítal. Když mi poslali fotku, nechtěl jsem věřit svým očím. Drží se pevně bedničky na dně babyboxu a nechtěl se pustit,“ dodal Ludvík Hess. Chlapec dokonce chodí a zvládá první slova.

Je otázkou, zda rodiče neporušili zákony ČR. Ale zdá se, že vše proběhlo podle pravidel, i když se malý Karlík do babyboxu téměř nevešel. „Nebyl zraněn, jeho stav byl dobrý. Zdá se, že při umístění do babyboxu žádný zákon porušen nebyl,“ dodává Hess s tím, že chlapce čeká nový život a je to tak dobře.

Důvody, proč se rodina chlapce vzdala a zda jej širší rodina bude chtít získat zpět, Hess komentovat nechtěl. Je pro něj rozhodující, že Karel může žít. Jedna identita v jedné rodině skončila, nový život začal. Budeme mu držet palce. Proč se ho biologičtí rodiče vzdali? To pro nový život není podstatné.

VŠE O KAUZE ODLOŽENÉHO CHLAPCE:

DO BABYBOXU MŮŽETE DÁT I PUBERŤÁKA! POKUD SE TAM VEJDE A NEZLOMÍTE MU RUKU

MĚL JE KOPAT ZE SPANÍ: ČECHY ROZBĚSNIL MOŽNÝ DŮVOD, PROČ SE ZBAVILI 2LETÉHO CHLAPEČKA

CHLAPEC (2) V BABYBOXU ROZHÁDAL ČESKO: JE TO PRO NĚJ DOBŘE, NEBO BUDE MÍT TRAUMA?

Související články

Další články