Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Dvouletý chlapec se zamkl v rozpáleném autě: Našli ho, až když bylo příliš pozdě

Zdroj: reprofoto youtube.com
+ Další fotografie
Neštěstí
O nebezpečí nechávat dítě v autě, ať už je venku jakékoliv počasí, byly popsány stohy papíru. Maminka z amerického Dentonu si tu hrůzu prožila naruby. Její dvouletý syn se sám zamkl v autě, které patřilo sousedům. Mělo tmavá skla, takže ho nemohli dlouhé hodiny najít. Až když potřeboval majitel vozu odjet, zhrozil se.

Teprve dvouletý Sarbesh Gurung se udusil v rozpáleném autě. Tentokrát však nešlo o fatální chybu rodičů. Matka dala chlapečka spát, ten se ale probudil a za nevyjasněných okolností utekl ze svého pokoje.

Jakmile maminka zjistila, že syn není v postýlce, zalarmovala místní policisty. Rozběhlo se intenzivní pátrání, které bohužel po patnácti hodinách skončilo tragicky.

Ukázala se, že Sarbesh se z pokoje dostal do auta sousedů, v němž se zamkl. Podle britského listu The Sun bylo v osudný den 34 stupňů a teplota v autě se mohla vyšplhat až k 50 stupňům. Ačkoliv policisté i dobrovolníci prohledávali i vozidla v přilehlém okolí, tohle mělo tmavá skla. Chlapečka našel až jeho majitel, když se chystal odjet do práce.

„Rodina je naprosto zničená. Jeho matka je pod dozorem lékařů kvůli nespecifikovaným zdravotním potížím. Jakmile se dozvěděla, co se stalo, prožila panickou ataku,“ řekl médiím zdejší šerif Frank Dixon.

Zároveň ubezpečil, že vyšetřování bude ještě pokračovat. Scénář, že chlapce do auta odnesl někdo třetí, je však nepravděpodobný.

„Není vhodné na někoho ukazovat prstem ani někoho obviňovat. Nejlepší, co můžeme v tuto chvíli udělat, je být tu jeden pro druhého, truchlit a vzpamatovat se,“ dodal šéf policie. „Neexistují žádné stopy, které by vedly k tomu, že byla zanedbána péče o dítě,“ uzavřel Dixon. Případ tak nejspíš bude uzavřen jako nešťastná nehoda.

Související články

Další články