Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Dvouhodinový výslech: Babiš byl vypovídat na policii ohledně únosu svého syna

Dvouhodinový výslech: Babiš byl vypovídat na policii ohledně únosu svého syna
Zdroj: Profimedia
+ Dalších 7 fotografií
Premiér na policii
Premiér Andrej Babiš (64) byl vypovídat na policii ohledně údajného únosu svého syna. Na Obvodní ředitelství policie Prahy 1 přijel brzy ráno a strávil tam necelé dvě hodiny. Babiš junior tvrdí, že byl v minulosti unesen na Krym, aby byl odklizen z dosahu policie jakožto klíčová postava v kauze dotačních podvodů svého otce.

Pemiér ČR Andrej Babiš (64) se měl v minulosti dopustit dotačního podvodu v souvislosti s Čapím hnízdem, které vlastnily jeho děti. Dle slov premiéraAndrej Babiš junior schizofrenii a dcera Adriana Bobeková trpí přes dvacet let bipolární poruchou.

Právě Andrej Babiš mladší má být klíčovým svědkem v kauze dotačních podvodů. Policie se jej snažila vypátrat již druhým rokem, ale slehla se po něm zem. Když ho vypátrali novináři Seznam Zpráv, řekl, že byl řidičem Agrofertu Petrem Protopopovem unesen na Krym, a tím měl být odklizen z dosahu policie.

Kriminalisté nyní případ vyšetřují pro podezření z trestného činu zavlečení a Andrej Babiš musel jít vypovídat na policii. Tam se dostavil před osmou hodinou ranní a strávil tam hodiny dvě. Poté, co Obvodní ředitelství policie Prahy 1 jedna opustil, nastoupil do přistaveného vozu a ihned odjel.

Redakce irozhlas.cz jej kontaktovala alespoň přes SMS. „Informacemi o konkrétních úkonech, které probíhají, nedisponuji. Ale s ohledem na to, že pořád probíhá prověřování toho údajného trestného činu zavlečení, tak nelze sdělit ani žádné bližší informace k úkonům, které byly provedeny, nebo budou v budoucnosti provedeny,“ uvedl pro irozhlas.cz mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Aleš Cimbala.

Policie prověřovala únos premiérova syna už v minulosti, ale během vyšetřování se podezření nepotvrdilo.

Související články

Další články