Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Dvojitá tragédie na jihu Čech: Dvě děti se utopily, jedno v jezírku, druhé v rybníce

Dvojitá tragédie na jihu Čech: Dvě děti se utopily, jedno v jezírku, druhé v rybníce
Zdroj: archiv
Utonutí
Dvě děti se minulé úterý utopily nezávisle na sobě v jižních Čechách. Jedno se utopilo v rybníku na Prachaticku, druhé pak v jezírku na Českokrumlovsku. Jde už o několikátý případ za tyto prázdniny, policie tak varuje veřejnost, aby si dávala větší pozor.

Jižní Čechy zažily minulý týden tragické úterý. Na Českokrumlovsku zasahovali záchranáři u dítěte, které se utopilo v jezírku vedle domu. Na Prachaticku pak vyráželi k případu dítěte, které utonulo v obecním rybníku.

Do akce byl v obou případech přivolán vrtulník, který děti dopravil do nemocnic. Tam se je lékaři marně snažili zachránit. Obě děti zemřely. „Obě tyto události ani okolnosti neštěstí s ohledem na rodiny a věk poškozených nebudeme více komentovat,“ uvedla mluvčí policie Lenka Krausová.

Mluvčí policie zároveň varovala veřejnost před podobnými případy, obzvlášť v letních měsících je potřeba být opatrní. „Pokud se v místě koupališť pohybujete s dětmi, nespouštějte je z očí. To samé platí v domácnostech, kdy je u rodinného domu bazén či jezírko,“ uvedla Krausová.

Nejedná se o první případ utonutí dítěte za tyto letní prázdniny. Na začátku měsíce se utopil sedmiletý chlapeček na Liberecku. K neštěstí došlo na koupališti v Českém Dubu, kde se byl koupat se svým táborem.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy