Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Dvojčata Vladimíra Dlouhého se potatila: Šestnáctiletý Jiří zazáří vedle Rodena

Kluci Vladimíra Dlouhého si zahrají v seriálu Ulice.
Zdroj: Se souhlasem TV Nova a ČT/eXtra.cz - koláž
+ Dalších 9 fotografií
NATÁČENÍ

První velká příležitost pro Jiřího Dlouhého (16), syna herce Vladimíra Dlouhého (†52). Jiří se objeví v jedné z hlavních rolí v příběhu tří generací žen, které spojuje dům v lukách.  Režisérka Tereza Kotyk (44) čerpala z vlastního života, protože stejně jako její hlavní hrdinka Hana hledá své české kořeny. Podrobnosti o připravovaném filmovém dramatu Dům v lukách redakci eXtra.cz sdělila distribuční společnost.

Rakouská režisérka s českými kořeny pracovala na filmu Dům v lukách od roku 2021 a při tvorbě scénáře vycházela z rodinného příběhu. Ačkoli se narodila v Praze, její maminka emigrovala z Československa v 70. letech a ona nyní stejně jako její hlavní postava hledá své české kořeny. Jde o její druhý filmový pokus. V roce 2016 debutovala s dramatem Doma je tady, film se však u českého diváka nesetkal příliš s pochopením a na ČSFD sklidil hodnocení pouhých 52 %.

Dvojčata Dlouhých září i v Ulici

Nejen pro ni tento snímek přináší možnost životního zlomu. Po působení v seriálu Ulice se jedná o první velkou filmovou roli Jiřího Dlouhého, syna zesnulého Vladimíra Dlouhého. Ten jde stejně jako jeho dvojče Jan Dlouhý v otcových stopách. V nekonečném seriálu si zahráli dokonce oba, protože se hledala dvojčata. „Zvažoval jsem všechny možné cesty, ale moc dlouho jsem neváhal, byl jsem z role nadšený,“ řekl Jiří Dlouhý v rozhovoru pro iDnes.

K filmu měli kluci blízko nejen z otcovy strany. Jejich maminkou je herečka Petra Jungmanová (51) a dalším velmi známým a oblíbeným hercem je rovněž jejich strýc Michal Dlouhý (54). A právě strýci je Jiří až nápadně podobný. Nosí delší vlasy a je vyšší než jeho bratr Jan. Tomu zase všichni říkají, že je kopií svého zesnulého otce. V loňském roce jsme ho mohli vidět v komedii Jiřího Vejdělka Ruce v záruce, kde vystupoval po boku Anny Polívkové a Romana Zacha.

Bratrská rivalita u Dlouhých nehrozí

Co se týče úplně první herecké zkušenosti, své dvojče poráží Jiří. „Ve třetí třídě jsme se s Janíkem zúčastnili konkurzu v kladenském divadle, který jsem nakonec vyhrál. Všichni kolem se ke mně tak krásně chovali. Chápali, že začínám. A já byl nadšený. Páni, já hraju v divadle, říkal jsem si a všude se chlubil,“ prozradil nedávno v rozhovoru pro iDnes mladý herec.

Je vidět, že se mají kluci rádi a žádná rivalita mezi ně klín nevrazí, což ostatně dokazuje i výpověď jeho bratra Jana: „Odmalička sdílíme společný pokoj, a kdo přijde, uvidí dva světy. V jednom je čisto a oblečení složené do komínků. Tenhle svět je můj. Na Jirkově půlce se válejí kalhoty po zemi, všude papírky od čokolády. Ale i když jsme každý úplně jiný, máme se hodně rádi.“ Snad to mladým hercům vydrží a rozmnoží tak odkaz hereckého klanu Dlouhých.

Film Dům v lukách

Když se Hana, mladá chovatelka vlků z Vídně, vydá po stopách uprchlého vlka přes hranice do České republiky, nečekaně se vrací na místo, jehož tabuizovaná minulost stále traumaticky zasahuje její generaci. Tady, ve starém domě v lukách své rakouské babičky Viktorie, se setkává se svou matkou Miriam a ocitá se takříkajíc mezi „vlky“, kteří v roce 1945 vyhnali její rodinu ze smečky.

Dokážou Hana a Miriam tento osudový kruh přerušit? Příběh o odvaze žen napříč generacemi a hranicemi vychází ze životního příběhu režisérky Terezy Kotyk a jeho premiéra je plánována na první polovinu roku 2024. V dalších rolích se objeví Klára Melíšková, její dcera Antonie Hlavicová, Karel Roden nebo Elizaveta Maximová.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy