Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Dveře mezi peklem a nadějí: Vrah z Bohumína rodinu zamkl v ohnivé pasti

Dveře mezi peklem a nadějí: Vrah z Bohumína rodinu zamkl v ohnivé pasti
Zdroj:
+ Dalších 14 fotografií
Foto z místa činu
Z ohnivé pasti nebylo úniku. O to se postaral Zdeněk K. (54), který v sobotu 8. srpna podpálil byt své rodiny v jednom z bohumínských paneláků. Aby se žhář ujistil, že nikdo nevyklouzne, podpálil zvenku vstupní dveře do bytu. Jeho oběti prakticky neměly šanci a v bytě tak uhořela Zdeňkova žena Silvie (†53), jeho syn Lukáš K. (†30) s přítelkyní Lenkou V. (†30) a žhářovým vnukem Dominikem (†9). Redaktoři eXtra.cz se do osudného bytu vypravili několik týdnů po tragické události.

Hned při vstupu do vyšších pater bohumínského paneláku je znát, jak byl požár zničující. Přestože stěny schodiště jsou už téměř nově vymalovány, hned vstupní dveře do jedenáctého patra napovídají, k jaké tragédii zde došlo. Část skleněných dveří totiž praskla ničivým žárem, přestože se k nim oheň vůbec nedostal.

Po jejich průchodu se pak člověku naskytne pohled na místo, ze kterého mrazí. Provizorní dveře a před nimi vyříznutý čtverec lina napovídají, že jde o osudný byt. Tady Zdeněk K. 8. srpna přichystal své rodině smrtící past. Dveře totiž při odchodu z bytu polil benzínem a zapálil tak, aby jeho příbuzní nemohli uprchnout z ohnivého pekla.

Místnosti museli nově vybudovat

Samotný byt, ve kterém zemřela téměř celá rodina, se pak proměnil k nepoznání. Dělníci na něm usilovně pracují tak, že po požáru není téměř ani památky. Tedy s výjimkou pár začouzených míst, jako jsou třeba železné rámy dveří. Byt tak vypadá, jako by procházel větší rekonstrukcí. Místnosti pro toaletu a sprchu pak museli dělníci postavit téměř kompletně znovu. Po celém jedenáctém patře se rozléhají zvuky vrtaček a sbíječky, které je slyšet i venku po celém sídlišti.

Požár se nevyhnul ani dvanáctému patru, které je na tom ale o poznání lépe. Chodba, která propojuje byty, je zcela vymalovaná. Byty pořád připomínají obytné místnosti, ale i na nich je spousta práce. Dělníci strhávají začouzené tapety i omítku. Výměně se nevyhnou ani koberce a lina.

Místo děsí doteď

Těžko ale říct, zda se pozůstalí budou chtít do bytů vracet. Místo budí strašlivé vzpomínky a pro někoho tomu tak bude i nadále. Přeci jen na místě strašlivě zemřelo 11 lidí, z nichž pět vyskočilo před hladovými plameny z okna. Šílený pád neměli šanci přežít.

Za celou tragédií stojí Zdeněk K., který měl neshody se svou ženou. Ta v bytě slavila se svým synem, jeho přítelkyní a vnukem, Zdeněk K. ale nebyl zván. To mu ale nezabránilo se rodině hrozivě pomstít. Za svůj zrůdný čin teď čelí možnému doživotnímu trestu

Podívejte se do galerie, jak to vypadá v nejvyšších patrech bohumínského paneláku.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy