„Delfíni žijí v pevných rodinách s pouty, která přetrvávají celý život. Tihle turisté mohli způsobit jeho smrt a zanechat za ním tak truchlící rodinu,“ popsala možný dopad nechutného chování mluvčí organizace PETA, která vystupuje proti týrání zvířat.

Fotografie se měly původně objevit na soukromých profilech aktérů, odkud je obě zrůdy již stihly stáhnout. Na internetu ale zůstaly a způsobily pochopitelný šok u všech, kteří je spatřili.

Dvojice na nich nevybíravým způsobem zvedá delfína do výšky a násilím ho nutí do zcela nepřirozených po­loh.

Společně ho drží ve vzduchu za prsní ploutev tak, že mořskému savci jistě působí obrovskou bolest. To jim ale nestačí a utrpení ještě znásobí tím, že ho otočí a celou váhu těla musí držet ploutev ocasní. Pak si ho vezme mladá dívka do náručí a muž mu násilím drží hlavu, aby se příliš nevrtěl a nekazil fotografii. Celé týrání pak zakončí tím, že na delfína nasednou a předstírají, že na něm jezdí.

Na celé situaci je šokující, že utrpení delfína evidentně přihlíželi další lidé a nic s tím neudělali. Nikdo navíc neví, zda savec vůbec přežil.

Trest by ale mohl brzy přijít, protože ohromné množství lidí tlačí pomocí internetové petice na vládu Peru, aby oba „milovníky zvířat“ vypátrala a náležitě potrestala.

Jaký trest by pro ně byl adekvátní?