Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Dvě zdravotní sestry si vzaly život kvůli koronaviru: Jedna z nich nechtěla nakazit ostatní

Zdroj: archiv Daniela Trezzi
+ Dalších 8 fotografií
Koronavirus
Celý svět se aktuálně obává nového typu koronaviru, který si vyžádal už tisíce obětí. Dnes se objevily zprávy, že si kvůli nemoci Covid-19 sáhly na život dvě zdravotní sestry. Jedna z nich byla na koronavirus pozitivně testována a bála se, že nakazí ostatní.

Zákeřný koronavirus si své oběti nevybírá. Nakazit se může každý bez ohledu na věk a zdravotní stav. Nemoc je smrtelná a vyžádala si po celém světě už téměř 20 tisíc životů. Bohužel lidé začínají propadat panice a byly zaznamenány dva případy, kdy si obě ženy sáhly na život kvůli koronaviru. V obou případech se jednalo o zdravotní sestry.

Celou situaci ohledně koronaviru sledujte online zde.

Ukončily život kvůli koronaviru

Itálie

V Itálii se novým typem koronaviru nakazilo téměř 70 tisíc lidí a skoro 7 tisíc lidí nemoci podlehlo. Nákaza se hodně rozšiřuje i mezi zdravotníky, kteří každý den pro své pacienty nasazují životy.

Zdravotní sestřičce Daniele Trezzi (†34) z Lombardie vyšly pozitivní testy na koronavirus, informoval portál The Daily Mail. Od 10. března byla v karanténě, jenže strach byl silnější než ona. Protože se obávala, že by mohla nakazit další lidi, ukončila svůj život.

Londýn

Teprve dvacetiletá zdravotní sestřička, která pracovala na jednotce intenzivní péče v nemocnici King College v Londýně, každý den pozorovala, jak děsivý průběh nový typ koronaviru může mít. V nemocnici, kde pracovala, nemoci podlehlo 8 lidí.

Zřejmě už nezvládla pohled na umírající lidi a sama si vzala ten svůj. Byla nalezena bez známek života a ačkoli se ji snažili zachránit ze všech sil, nepodařilo se.

Související články

Další články