Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Dvě sloní holčičky a další mláďata: Roztomilé video z pražské zoo vám zvedne náladu

+ Dalších 7 fotografií
Pražská zoo letos slaví ohromný úspěch. Na svět přivítala hned několik druhů mláďat. Nejvíce se teď pyšní dvěma slůňaty, z nichž jedno se narodilo koncem března a druhé zhruba v polovině května. Slůňátka k sobě mají blízko a pohled na ně je opravdu rozkošný.

Pokud se rozhodnete navštívit zoologickou zahradu v Praze, můžete se těšit na parádní podívanou. V zoo na vás totiž čeká hned několik zvířecích mláďat. Jaro bylo zvířatům nakloněno, díky čemuž mohli v Zoo Praha přivítat řadu nových přírůstků. Sama pražská zoo je nadšená z toho, kolik mláďat se jim letos narodilo.

Roztomilá mláďata

Největším úspěchem, kterým se zoo může pyšnit, jsou dvě slůňata. Sloní samičky se mají navzájem v oblibě a často chodí bok po boku. Jedna z nich se narodila koncem března a druhá přišla na svět v sobotu 11. května. Už nyní je návštěvníci mohou pozorovat ve výběhu.

Kromě malých sloních samiček se návštěvníci mohou těšit na mládě tapíra, gekona zázračného nebo na mládě adaxe. Během karantény se narodilo mnoho dalších mláďat. V zoo uvítali také hříbě koně Převalského, mládě dikobraza jihoafrického či pekariho Wagnerova.

Mimo jiné v době karantény v Zoo Praha porodily hned dvě samice komby jižní. Dále pak z vaku poprvé vykouklo mládě klokana horského východního. V zoo se narodila i dvojčata lemura katy.

Podívejte se na video i do fotogalerie, jak se rozkošným mláďatům v pražské zoo daří.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy