Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Dvě dívky v Praze si stoply metro plné lidí a řídily ho: Strojvedoucí jim to dovolil!

Dívky řídily metro. Řidiče čeká trest.
Zdroj: LowCost Race
+ Dalších 5 fotografií
Organizovaný zájezd LowCost Race nemá zrovna šťastný ročník. Nejprve se na něm zabila mladá Češka (†24) v Rakousku, která uklouzla po kameni a zabila se pádem do vodopádu. Nyní pod záštitou stejné organizace vnikly do kabiny pražského metra dvě dívky, které strojvedoucí dokonce nechal řídit, což je vážný přestupek. Případ vyšetřuje policie.

Za plného provozu se podařilo dvěma dívkám, které si říkají Black Ginger, řídit pražské metro. Nejdříve si vlak na nástupišti „stoply“ a posléze vnikly do kabiny, kde jim dal strojvedoucí povolení k řízení. Dívky tak činily pod záštitou organizovaného zájezdu LowCost Race.

„Z náplavky jsme vyrazily stopem, (samozřejmě), ale jako první jsme stoply metro. Pan řidič Martin nám ho dovolil i řídit. Takže první výzva řídit něco neobvyklého hotová za pár minut,“ napsaly dívky Jahu a Darja.

Problém je to ale především pro řidiče, který tím bezprostředně ohrozil cestující. Organizátor závodu LowCost Race má ale stanovisko jasné. „Je to svobodný závod a vše je splnitelné legálně i morálně. Pro nás je důležité učit účastníky zodpovědnosti. Někteří zkoušejí, kde jsou hranice a my jim v tom nechceme striktně bránit. Pro každého jsou jinde a každý si je volí sám,“ řekl iDNES.cz organizátor závodu Miky Škoda.

Případem se začala zaobírat policie, jelikož řidič nemůže nechat libovolně řídit kohokoli. Tým dívek Black Ginger nakonec ze soutěže odstoupil, jelikož po pádu do Krimmelského vodopádu, zemřela jiná, čtyřiadvacetiletá, dívka. Jak organizátoři, tak zmíněná dvojice se ohledně neštěstí vyjádřili na svém Facebooku.

Související články

Další články