Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Dvě děti (†3 a †5) uhořely v Havířově: Matka je zřejmě zamkla a odešla na úřad

Dvě děti (†3 a †5) uhořely v Havířově: Matka je zřejmě zamkla a odešla na úřad
Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje
+ Další 3 fotografie
tragédie
V pondělí 18. května muselo po půl čtvrté odpoledne vyjet pět hasičských jednotek k hořícímu bytu v Havířově. Požár se sice podařilo uhasit, ale bohužel při něm zemřely dvě děti předškolního věku. Třetí bylo zachráněno a vyproštěno náhodným kolemjdoucím. Děti pravděpodobně byly v bytě zamčené jejich matkou, která odešla na úřad...

Moravskoslezská policie stále vyšetřuje příčiny požáru jednoho z bytů v městské části Šumbark v obci Havířov. Zemřeli při něm dva chlapci ve věku zhruba 3 a 5 let. Požár přežila 9letá dcera, kterou z bytu zachránil náhodný kolemjdoucí, který dveře vykopl a vynesl ji ven. Deník Právo přinesl informaci, že domácnost byla pod dohledem sociálního odboru radnice a městské policie.

Sousedé spekulují o zanedbaných dětech

Policie zatím nezveřejnila žádné nové informace. Podle mluvčí tamní policie Zlatuše Viačkové jsou na místě od rána vyšetřovatelé, kriminalistický technik a povolali i odborníka na elektroinstalace. Požáru prý nepředcházel žádný výbuch. Matku ani devítiletou dceru se zatím nepodařilo vyslechnout kvůli jejich psychickému stavu.

Podle výpovědí sousedů to vypadá, že matka opravdu své děti v poslední době zanedbávala, což Právu potvrdil i zdroj blízký vyšetřování. Údajně se nestarali ani otcové dětí. "V největších mrazech děti chodily jen nalehko. Sociální odbor to řešil i za přítomnosti asistentů prevence kriminality z havířovské městské policie, ale asi to bylo málo platné," řekl zdroj Práva.

Matka děti zamkla a odešla

Sousedka z vedlejšího vchodu potvrdila, že otců je víc. "Kromě tří dětí, které byly v době požáru v bytě, má ještě asi čtrnáctiletou dceru," uvedla žena. Podle nepotvrzených informací matka policii řekla, že děti v pondělí odpoledne nechala doma samotné. Musela si na radnici vyřídit občanský průkaz a děti pravděpodobně v bytě zamkla.

Podle hasičů je možné, že kdyby byly dveře od bytu odemčené, děti by se dostaly ven a k tragickým úmrtím by nedošlo. Devítiletá dcera je v současné době hospitalizována v nemocnici ve vážném stavu. Její stav však nemůže komentovat na přání matky. O tom, že by byla rodina problémová, nechce mluvit městská i státní policie a nevyjádřila se ani havířovská radnice.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy