Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Dvanáctiletá dívka žijící na skládce porodila: Do jiného stavu přišla s dvacetiletým přítelem

Dvanáctiletá dívka žijící na skládce porodila: Do jiného stavu přišla s dvacetiletým přítelem
Zdroj: unsplash.com
skandál
Teprve dvanáctiletá dívka porodila chlapečka vážícího téměř 3 a půl kila. Do jiného stavu ji dostal její o 8 let starší přítel. Případ se odehrál na Ukrajině, kde dívka žije v chatrči na skládce. Toho, že rodí, si všiml strážný, který jí okamžitě zavolal pomoc.

Ukrajinští lékaři za sebou mají náročný případ. Do nemocnice jim přivezli teprve dvanáctiletou dívku s porodními bolestmi. Té pomoc přivolal strážný skládky, na které dívka žije v chatrči. Viděl ji, jak křičí a svíjí se v bolestech. Do jiného stavu dívku přivedl její dvacetiletý přítel.

Dívka byla sanitkou převezena do nemocnice ve městě Rovno, kde jí lékaři pomohli přivést na svět malého chlapečka. Porod byl velmi náročný a trval téměř 10 hodin. Doktorka Olena Sadova místním médiím sdělila, že rodička je asociální a byla přivezena velmi špinavá. Sama prý vůbec netušila, co se s jejím tělem děje.

„Dítě porodilo dítě. Jsem z toho naprosto v šoku. Porod trval téměř 10 hodin a pro nás pro všechny byl velmi emocionálně náročný. Když bylo po všem, rozbrečeli jsme se,“ uvedla Sadova a dodala, že rodička je fyzicky v pořádku. Chlapeček ale přišel na svět s vrozenou vadou.

Ředitelka nemocnice Galina Kovaleva uvedla, že dvanáctiletá maminka si o své dítě dělá starosti a neustále ho chodí kontrolovat. „Chtěla by ho kojit, ale chlapec má vrozenou vadu, kvůli které to není možné,“ sdělila. Podle dostupných informací si chtějí dívčini příbuzní ji i jejího syna odvézt zpět na skládku, kterou považují za domov. To ale v nemocnici nechtějí dovolit.

Dívčina rodina a její přítel byli nahlášeni na policii i na sociálku. Lékaři teď na mladou maminku dávají obzvláště velký pozor, příbuzní ji totiž i s chlapcem už jednou chtěli bez povolení odvézt z nemocnice.

Dívka žije v chatrči na skládce se svými příbuznými už delší dobu. Její matce je teprve 27 a tvrdí, že její dcera by i s vnukem měla být u rodiny. V bydlení na skládce nevidí pro miminko žádné riziko. Chatrč si přitom rodina sama postavila z odpadu, který na skládce našla, a žije v příšerných a nehygienických podmínkách. Na jídlo si lidé vydělávají prodejem kovů, které najdou.

To, že dívka nežije ve zdravém prostředí, potvrzuje i fakt, že její bratranec ukrajinským médiím sdělil, že věk na porod už má. Jeho ženě je prý totiž 13 let. Pokud bude přítel dvanáctileté dívky dopaden a obviněn, hrozí mu až 8 let vězení.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy