Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2018 Extra Focus Horoskop Zábava

Nejnovější kauzy

Dvanáct Portugalců našlo útočiště v nádrži a zachránilo si život!

Požár v Portugalsku si už vyžádal 64 obětí.
+ dalších 2 fotografií
Požáry v Portugalsku jsou smrtící a vyžádaly si už 64 životů. Dvanáct místních obyvatel se ukrylo ve vodní nádrži a tím si zachránilo život. Čekali ve vodě přes 6 hodin, než se konečně objevila pomoc.

Hotové peklo na zemi. Tak se dá nazvat nynější situace v Portugalsku, kde si ničivé požáry vyžádaly už 64 životů. Obyvatelé vesnice Nodeirinho neměli prakticky vůbec na vybranou. Díky jedné ženě, která nepropadla panice a napadlo ji schovat se spolu s dalšími lidmi do nádrže s vodou, přežili.

„Kdyby nebylo té nádrže, všichni bychom zemřeli. Bylo to hrozné, jako z hororu,“ citoval web BBC ženu, která přišla s tímto geniálním nápadem. Žena se nejdříve snažila ze všech sil zachránit svou pětaosmdesátiletou matku a schovat ji do dodávky. Tohle bohužel stará žena nezvládla, a proto řekla své dceři, aby ji nechala zemřít na zemi. A přesně v tu chvíli ženě probleskl hlavou dokonalý plán.

Ukryla v nádrži svého jednaosmdesáti­letého otce, matku a také spoustu dalších lidí z vesnice. Zachránila jim tak život. V Nodeirinhu bylo podle portugalského listu Correio da Manhã nalezeno deset těl. Vesnice totiž leží v nejvíce zasažené oblasti.

Za obrovský požár může podle policie blesk, který rozpoutal doslova ohnivé peklo. Spousta lidí zemřela v autech, ve kterých uvízli na silnici. „Hořící špičky borovic padaly na auta. Oheň přicházel ze všech stran. Auta bourala jedno do druhého, jak se lidé snažili utéct,“ řekla Portugalka, která viděla ohnivou zkázu na vlastní oči.

Mohlo by vás zajímat

Další články