Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Dvakrát víc potravin a dvě nová auta. Albert se zavázal potravinovým bankám

Dvakrát víc potravin a dvě nová auta. Albert se zavázal potravinovým bankám
Zdroj: Albert
Albert

Více jídla pro lidi v nouzi. Albert se zavázal zdvojnásobit své dary potravinovým bankám. K potřebným se tak letos dostane 1 600 tun neprodaných potravin, tedy 3 200 000 porcí jídla. To je 64 plně naložených kamionů. Kromě toho daroval také dvě dodávky s chlazením. Každá uveze až čtyři palety čerstvého jídla.

Závazek obchodník, který slaví 30. let v Čechách, podepsal minulé pondělí za dohledu ředitelky České federace potravinových bank Veroniky Láchové. „S potravinovými bankami spolupracujeme již deset let. Zejména v poslední době potřeba darovaných potravin roste, a tak jsme rádi, že se nám daří společné úsilí o neustále navyšování objemu darovaných potravin. Již vloni jsme dar zdvojnásobili a pro letošní rok se zavazujeme objem opět dvojnásobně navýšit na plných 1 600 tun neprodaných potravin, tedy 3 200 000 porcí jídla,“ popisuje Jiří Mareček z Alberta.

Kvůli krizi se loni i letos ocitlo v tíživé životní situaci více lidí. „Díky závazku Alberta zdvojnásobit letošní dary doputuje k potřebným zase více potravin. Tak výrazné navyšování je možné díky tomu, že neustále rozvíjíme naši spolupráci a hledáme nové způsoby pomoci. Albertu a také jeho zaměstnancům v prodejnách za to patří velké poděkování,“ říká Veronika Láchová z České federace potravinových bank.

Stovky kil jídla každý týden

S přepravou více jídla pomůžou dvě darované dodávky. Díky nim také naroste podíl čerstvých potravin. Dodávky Peugeot Boxer s chlazením vozí potraviny k více než 15 000 lidí v nouzi v Jihočeském a Pardubickém kraji.


„Nová dodávka pro nás znamená velkou pomoc v situaci, kdy darované potraviny představují pro mnoho lidí jediný způsob zajištění obživy. Umožní nám denně svážet v rámci Jihočeského kraje čerstvé potraviny pro více než 10 000 odběratelů z 90 organizací,“
říká Kristýna Škabradová z Potravinové banky pro Jihočeský kraj.

„Ve srovnání s jinými roky se loni a letos v Pardubickém kraji ocitlo výrazně více lidí v situaci, kdy potřebují naši pomoc. Díky nové dodávce s chladící vestavbou k nim tak budeme moci dopravit každý týden o stovky kilogramů potravin více. Dary od nás směřují k 5 700 potřebným z 49 organizací. Albertu děkujeme za pomoc,“ doplňuje Blanka Vopařilová z Potravinové banky Pardubice.

Albert takto navázal na loňský rok, kdy si automobil Peugeot Boxer převzala Potravinová banka pro Prahu a Středočeský kraj.

Další články

Nejnovější kauzy