Dvacet zemí zakročilo proti Česku: Kam kvůli koronaviru už nevycestujeme a kde je nutný negativní test?
V České republice se stále více zpřísňují opatření v důsledky šíření koronaviru. Aktuálně je u nás totiž téměř 27 tisíc aktivních případů a z toho 628 osob je hospitalizovaných. Pravidelné rekordní nárůsty představují pro okolní země hrozbu.
V Německu patří na seznam rizikových oblastí Praha a Středočeský kraj. Místní obyvatelé tak musejí při vstupu do země předložit negativní test na Covid nebo podstoupit dvoutýdenní karanténu. Ministr zahraničí Tomáš Petříček na Twitteru uvedl, že se opatření budou týkat celé České republiky kromě Ústeckého a Moravskoslezského kraje. O tom bude Německo jednat v úterý.
Podobné podmínky má i Slovensko, karanténa je ale 10denní. To ovšem platí pro celé Česko. Do dvoutýdenní karantény musí Češi i na Islandu. Pokud se ale nechají na vlastní náklady na letišti otestovat, zkrátí se jim izolace na pět až šest dní do dalšího testování.
Pokud plánujete jet do Belgie, připravte si negativní test na koronavirus. I přesto však musíte jít do karantény na čtrnáct dní. V Nizozemsku, Norsku a Švýcarsku je také povinná karanténa, a to na deset dní. Po vstupu do Estonska, Irska, Lotyšska, Slovinska a Velké Británie musí lidé podstoupit dvoutýdenní karanténu.
V Litvě, Řecku (od 28. září) a na Maltě je nutné prokázat se negativní testem ne starším více než 72 hodin. Při cestě do Portugalska není test povinný, na Madeiru ale ano. Úplný zákaz vstupu vás čeká v Maďarsku, Finsku, Dánsku a na Kypru.
Související články

Dáda Patrasová po nehodě odmítla nadýchat: Z ostudného videa je asi jasné proč. Co jí hrozí

Pochybnosti o sebevraždě Jakuba Vyskočila (†46): Smrt těsně před svatbou? Už měl i prstýnek!

Filmový maskér Jakub Gründler: Spolupracovat s hvězdami Hollywoodu? Neuvěřitelný pocit, říká

Daisy Lee vzala na milost svého ex: Po těch šlapkách se vrátil ke mně, prý jsem nejlepší, říká

Igor Bareš se chystá do hrobu: Jeden si koupil po legendárním Kemrovi
Další články
