Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Dvacet věcí se skrytým významem: Proč mají víčka fixek díru a čepice bambule?

Zdroj: youtube
+ Dalších 25 fotografií
Možná jste nevěděli
Každý z nás se alespoň někdy setkal s věcmi, u kterých si nebyl úplně jist, jaké vlastně mají využití. Například proč mají víčka od fixek na vrchním konci díru. Nebo proč je dírka v otvírátku plechovky. Nebo proč byly původně bambule na čepicích. Víte to?

Věci, které každý den používáme, mají skrytá využití, o nichž málokdo ví. Spousta z nás se nad takovými vychytávkami ani nepozastaví, protože si myslíme, že k ničemu neslouží a výrobci je tam zkrátka dali zbytečně.

Jenže tak tomu není. Každá ta maličkost, nad kterou běžně mávneme rukou a dále nad ní nepřemýšlíme, má své chytré odůvodnění. Tohle je seznam dvaceti vychytávek, o kterých jste možná netušili, že vůbec existují.

Určitě se vám některé z nich budou v běžném životě hodit. Například to, jak si něco naměřit sám pomocí metru, když zrovna nemáte po ruce žádného pomocníka. Nebo třeba to, k čemu slouží díra na konci rukojeti u pánvičky.

A pak je tady taky například věc, u které si téměř každý byl jistý k čemu slouží. Kousek látky, který je přiložen skoro ke všem kusům oblečení, jež si zakoupíte. Většina z nás žije v domnění, že slouží k tomu, když se vám daný kus oblečení poškodí, abyste látku použili jako záplatu. Omyl! Ta látka totiž slouží k něčemu úplně jinému. Ale k čemu? Podívejte se do fotogalerie, abyste to zjistili. Také tam naleznete další odhalené záhady.

Související články

Další články