Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2019 Extra Host (pořad) demonstrace proti Babišovi Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Dvacet mrtvých v Káhiře. Explodovala munice pro teroristy

Terorismus
V pondělí explodoval v Káhiře vůz plný výbušnin, když se srazil v centru města s dalšími vozy. Podle agentury AP byly výbušniny ve voze určeny k teroristickému útoku. Řidič s vozem však do cíle na blíže neurčené místo nedojel. Výbuch zabil 20 lidí a 47 jich zranil. Policie už zadržela v souvislosti s touto událostí člena radikálního hnutí Hasm.

Egyptský prezident Abdal Fattáh Sísí označil incident za teroristickou událost a podle agentury Reuters vyjádřil pozůstalým rodinám svou soustrast. Vozidlo naložené výbušninami jelo vysokou rychlostí v protisměru a poté narazilo do tří dalších aut na nábřeží Nilu.

Výbuch poničil dalších dvacet okolních aut a způsobil popáleniny osobám, které v autech seděly. Dále poničil vstupní bránu nemocnice a několik přilehlých pokojů. Celkem muselo být evakuováno 78 lidí.

Webu Lidovky.cz potvrdila mluvčí ministerstva zahraničí Zuzana Štíchová, že mezi oběťmi nejsou žádní Češi. „České ministerstvo zahraničních věcí nemá informaci o tom, že by mezi oběťmi či zraněnými byli Češi,“ sdělila Štíchová.

Zatím není známo, k jaké akci měly být výbušniny přesně použity. Vůz, v němž byly ukryty, byl ukradený před několika měsíci. Podle egyptských orgánů je za výskyt výbušnin ve voze zodpovědné hnutí Hasm.

Radikální hnutí Hasm egyptské úřady považují za ozbrojenou frakci Muslimského bratrstva. Od roku 2016 hnutí spáchalo už několik útoků na státní činitele.

Mohlo by vás zajímat

Další články