Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Dvacet let od sebevraždy Vlastimila Brodského. Co se událo večer před jeho smrtí?

Herec Vlastimil Brodský v posledním jeho snímku s názvem Babí léto.
Zdroj: Se souhlasem České televize
Předchozí Další
+ Dalších 5 fotografií
VÝROČÍ ÚMRTÍ
Vlastimil Brodský (†81) byl geniálním hercem, ale taky pořádným vtipálkem s osobitým černým humorem. Ačkoliv na širokou veřejnost působil velmi pozitivně, on sám dlouhodobě bojoval s depresemi. Bróďa, jak mu přátelé a kolegové říkali, svůj život nakonec ukončil sám. Jak uvedl portál ahaonline.cz, Brodský o sebevraždě často mluvil, dlouho se jí ale sám bál.


Herec Vlastimil Brodský, od jehož sebevraždy dnes uplynulo dvacet let, pocházel z ochotnické rodiny. K divadlu ale netíhl. Bavil ho step, kterému se věnoval, a tak po nocích tančil v barech. Nakonec se v něm ale něco zlomilo a přihlásil se na soukromou hereckou školu E. F. Buriana.

Role Vlastimila Brodského

Hostoval na prknech Národního divadla, nejdéle však pobyl v divadle vinohradském. Před televizními kamerami se objevil poprvé v roce 1937 v komedii Svět patří nám. Pořádně se však filmovému herectví začal věnovat až o deset let později a diváci si ho rychle zamilovali.

Na svém kontě má desítky známých filmů a seriálů. Brodského si oblíbil režisér Zdeněk Podskalský, který Bróďovi do jeho filmů často dopřával za filmového parťáka herce Jiřího Sováka.

V komedii Spadla z měsíce oba hrají veselé družstevníky. Nejšťastnější nápad měl podle portálu idnes.cz Podskalský v tu chvíli, kdy dvojici doplnil ještě o herce Jana Libíčka, a tak vznikla komedie Světáci, ve které toto trio září jako venkovští fasádníci. Skvěle Brodský ztvárnil i úředníka Nováčka v satiře Mezi zemí a nebem.

Mezi jeho další oblíbené snímky patří Babí léto, Ať žijí duchové, Život na zámku, Ostře sledované vlaky nebo třeba Skřivánci na niti.

Ženy Vlastimila Brodského

Na place často hrával i se svou druhou manželkou, herečkou Janou Brejchovou. Společně zazářili ve Smrti černého krále, Arabele, Hodíme se k sobě, miláčku…? nebo Noci na Karlštejně. Společně s Brejchovou, která byla o dvacet let mladší než Vlastimil, má dceru a herečku Terezu Brodskou. Z předešlého manželství s tanečnicí a baletkou Boženou má syna Marka.

Tyto dvě ženy však nebyly jediné, které prošly Brodského náručí. On je přitahoval jako magnet. Na lidi působil jako plachý a stydlivý hošík, doopravdy byl však pořádný sukničkář. Jeho kouzlu podlehla i herečka Jiřina Jirásková.

Manželství Brodského a Brejchové vydrželo úctyhodných dvacet let. Pak už ale herečka neuměla přenést přes srdce jeho životní styl a našla si novou lásku. Tou se stal herec Jaromír Hanzlík, na kterého Brodský žárlil a doufal, že se jedná jen o krátkodobou avantýru. To se ale mýlil.

„Rozešli jsme se po vzájemné dohodě. Oba jsme pochopili, že ona mě nemůže vystát,“ uvedl Brodský podle portálu kafe.cz ve své knize.

Vlastimil Brodský spáchal sebevraždu

Charismatický herec také dlouhodobě bojoval s depresemi, které ho sužovaly. Nikdo ale netušil, že je situace tak vážná, že Vlastimil Brodský proti sobě ve svých jednaosmdesáti letech obrátí zbraň.

O sebevraždě však podle přítele Miroslava Čerbáka mluvil Brodský docela často. „Vždy ale s dovětkem, že na to, aby to udělal, se má moc rád,“ dodal Čerbák, který s Brodským strávil poslední večer před sebevraždou, pro portál ahaonline.cz.

Čerbák byl společně s manželkou, Brodským a jeho řidičem na večeři. Nálada prý tehdy byla dobrá a všichni si dobře popovídali, aniž by tušili, že je to naposled. Čerbák byl přesvědčený, že ani Bróďa v tu dobu nevěděl, že ráno se svým životem skoncuje.

Pak se Brodskému udělalo nevolno, což se mu občas stávalo. Přesto trval na tom, ať společně dojí. Potom společně odjeli na Brodského chalupu, kde byli až do půlnoci a doktor Čerbák s manželkou odjížděli, až herec usnul.

Na chalupě s hercem zůstal řidič, který byl zároveň Brodského přítelem a o Vlastimila se staral. Pak ale odjel na nákup, a když se po půl hodině vracel, tak se ze zahrady ozvala střelná rána. Brodský, národní umělec, který měl na svém kontě mnoho významných ocenění, byl mrtvý.

Bandurko odkryl nejdrsnější hádku Survivoru: Šílený řev, nevěděli jsme, o co jde, vzpomíná

Související články

Další články

Nejnovější kauzy