Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Po svatbě letěli za lepším životem: Novomanželé zemřeli v letadle, které sestřelil Írán

Po svatbě letěli za lepším životem: Novomanželé zemřeli v letadle, které sestřelil Írán
Zdroj: profimedia
+ Dalších 10 fotografií
neštěstí
Ve středu se poblíž teheránského Mezinárodního letiště imáma Chomejního zřítil ukrajinský letoun se 176 lidmi na palubě. Mezi oběťmi byli i novomanželé Niloofar Ebrahim (34) a Saeed Tahmasebi Khademasadi (35), kteří po svatebních oslavách mířili za novým životem do Británie.

Saeed Tahmasebi Khademasadi a Niloofar Ebrahim žili spořádané životy. Saeed byl vedoucím inženýrem ve firmě Laing O'Rourke a Niloofar zrovna dokončila studium na univerzitě v Kingstonu. Ve volném čase se oba věnovali charitativní činnosti.

V Íránu byl pár za účelem veselky. Zatímco teprve před dvěma týdny se s nimi příbuzní radovali ze svatby, nyní truchlí nad jejich tragickou smrtí. Novomanželé patří mezi celkem 176 obětí, které zemřely v ukrajinském letounu sestřeleném na území Íránu.

Saeed a Niloofar hodlali odcestovat do Británie, kde chtěl novomanžel své lásce sehnat práci a časem s ní založit rodinu. Skutečného happyendu se však nedočkali, letadlo, v němž zemřeli, nevyslalo ani signál s žádostí o pomoc.

Zdrcená sestra

Navaz Ebrahim svou zesnulou sestru Niloofar neviděla 5 let a nemohla být přítomna ani na její svatbě. Žije totiž v americkém Texasu a vzhledem ke zpřísněným podmínkám cestování pro migranty, které vytvořil Donald Trump, nesmí zemi opustit. Je tedy docela možné, že se se svou milovanou sestrou nebude moci ani rozloučit.

„Vždy jsem si myslela, že se s ní ještě jednou setkám. Teď už nemůžu a láme mi to srdce,“ řekla Navaz. „Niloofar a Saeed před sebou měli celý život, byli spolu velmi šťastni. Celá naše rodina je zdrcená,“ dodala sestra oběti s tím, že pár se před lety seznámil přes společného kamaráda a jiskra, která mezi nimi okamžitě přeskočila, nikdy nevyhasla.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy